”Мають право на незалежність!” Варфоломій закликав РПЦ залишити Україну в спокої

Патріарх Варфоломій закликав Російську православну церкву визнати право українців на автокефалію.

Про це він сказав на зустрічі з митрополитом Неакрінійскім і Каламарійскім Іустином, закликавши Росію вчинити, як Вселенський Патріархат з Балканами, передає РІА “Новости” .

Він нагадав, що проблема України стала причиною, що Константинополь зіткнувся з “братньою” Церквою Росії. За словами Варфоломія, Вселенський Патріархат колись звільнив багато народів на Балканах і послабив себе, але визнав їх право на внутрішнє самоврядування, незалежність і автокефалію.

“Так і Москві варто було б визнати, що український народ, який вона в порядку не православному отримала на кілька століть в свою юрисдикцію, або точніше в управління, що цей майже п’ятдесятимільйонний народ має право на церковну незалежність, на автокефалію”, — сказав Варфоломій.

Нагадаємо, що 11 жовтняВселенський Патріархат підтвердив зняття анафеми (відлучення від церкви) з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.

Таким чином, УПЦ КП та УАПЦ визнані канонічними, а анексія Київської метрополії Російською православною церквою у 1686 році незаконною.

Як повідомлялося, 3 листопада президент України Петро Порошенко і Патріарх Варфоломій підписали Угоду про створення незалежної української церкви, яка повинна забезпечити надання Томосу за всіма канонами.