Луценко про справу Гонгадзе: є важливі докази, які не всім сподобаються

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що в розслідуванні справи щодо замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе з’явилася важлива доказова база.

“Завершено справу? Ні. У нас є важливі докази, які не всім сподобаються, але вони є”, – сказав він в ефірі програми Право на владу на телеканалі 1+1.

Луценко підкреслив, що справа перебуває на його особистому контролі, і він планує завершити її до закінчення свого терміну на посаді, тобто приблизно за півроку.

Нагадаємо, 6 січня 2016 року Апеляційний суд Києва визнав законним винесений раніше Печерським райсудом довічний вирок Пукачу за вбивство журналіста Гонгадзе.

Крім того, Луценко заявив, що 12 тисяч прокурорів працюють над справами щодня.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що за рік було затримано близько 1100 хабарників і ці справи вже відправлені до суду.

Тобто, в Україні щодня затримують по 3 корупціонера.

“Сьогодні – шість”, – заявив Луценко.

Стало відомо, скільки коштувала спецоперація по затриманню екс-податківців
масштабна операцію проти колишніх податківців часів Віктора Януковича готувалася майже рік, щонайменше вісім місяців тривала підготовка до їх затримання.

“Ми ретельно здобули докази, у нас на руках є висновки експертизи, у нас на руках є безліч документів, і фінальним рішенням було затримувати декілька десятків високопосадовців Податкової системи часів Януковича одночасно. Нам вдалося не допустити витоку інформації. Нам вдалося все зробити скоординовано, вертольоти нам були необхідні, щоб встигнути піти в суд за санкціями на арешт”, – розповів Луценко в ефірі ток-шоу “Право на владу” на каналі 1+1.

Генпрокурор додав, що “вартість цих вертольотів менша, ніж 0,2% від арештованого майна підозрюваних”.

 

Луценко також сказав, що обурений рішеннями суду, які обрали м’які запобіжні заходи затриманим екс-податківцям.

“У суддів є всі можливості, якщо не арештувати їх, то принаймні визначити достатні застави. Відпускати людину, у якої вдома було виявлено у сумці 3,8 млн доларів США, під заставу 15 млн грн, мені здається неадекватним”, – сказав очільник ГПУ.

Юрій Луценко запевняє, що усі 23 підозрюваних отримають обвинувальні акти, які будуть направлені в суд. Він додав, що 32 особи, які обіймали високі посади за часів Януковича, вже у перебувають у суді. 16 екс-чиновників уже засуджені. “Так само буде із цими”, – сказав генпрокурор.

“Це не кінець операції. Вертольоти будуть літати. Можливо, навіть частіше, ніж того дня”, – запевнив Юрій Луценко.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва відпустив під заставу в розмірі 15 млн гривень колишнього начальника Державної податкової служби в Луганській області Олександра Антіпова.

Колишній керівник Державної податкової служби у Полтавській області Володимир Задорожний, затриманий під час масштабної антикорупційної операції 24 травня, вийшов на волю. Печерський районний суд Києва вирішив призначити Задорожному запобіжний захід, не пов’язаний з утриманням під вартою.

Двом київським податківцям, екс-головам районних управлінь податкової інспекції, дозволили вийти під заставу в розмірі 1 млн, а екс-керівника податкової інспекції Подільського району Олексія Ярошенко, якого звинувачують у співпраці та участі у схемах Януковича, відпустили із залу суду під особисте зобов’язання без браслета.

Зазначимо, масштабну

Схема Януковича-Клименка: Матіос перерахував затриманих податківців
антикорупційну операцію провели Генпрокуратура і МВС. Після обшуків були затримані 23 колишніх високих обласних чинів Міністерства доходів і зборів зі східних і південних областей, а також Києва. Над цим спільно працювали 1700 поліцейських і півтисячі працівників прокуратури.

Генпрокурор заявив, що лишатиметься на посаді максимум до квітня наступного року.

Півроку часу

Більше не витримаю. Луценко розповів, коли піде з посади генпрокурора
залишив собі на посаді генеральний прокурор Юрій Луценко. Таку заяву він зробив в ефірі програми “Право на владу” на каналі “1+1”.

У відповідь на запитання, чи бачить він себе наступним президентом або прем’єр-міністром України, Луценко відповів: “Я бачу себе генеральним прокурором України”. Але при цьому посадовець зазначив, що хоче “бути ефективним і результативним генеральним прокурором”.