Луценко має вимагати пояснень від Гройсмана

— Обстрілами Авдіївки терористам не вдалося зупинити коксохім і українську металургію. Це вдається блокувальникам. Якщо зупиняться теплоелектростанції й металургія, Україна буде в критичній економічній ситуації. У народних депутатів є багато методів привернути увагу до себе без порушення закону. Саме перекриття залізниці — не тяжкий злочин. Інша справа — захоплення вантажів. А розпилювання рейок — це диверсія, — каже генеральний прокурор 52-річний Юрій Луценко 15 лютого.

Він пригрозив порушити кримінальні справи щодо учасників блокади.

— Луценко та його дружина належать до фракції “Блок Петра Порошенка”. Озвучують думки, які продукуються в Адміністрації президента, — говорить військовий експерт 45-річний Дмитро Снєгирьов.

— Це свідчить, що Генпрокуратура підпорядкована одній людині, а українське правосуддя — вибіркове. Луценко каже про злочинний характер блокади. Спочатку хай відповість на кілька питань. 29 серпня 2016 року міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив про рішення перевести Зміївську ТЕС (одна з найбільших теплових електростанцій України. — ГПУ) з ант­рацитового вугілля на газове. Назвав необхідну для цього суму — 175 мільйонів гривень. 31 серпня на це виділили 72,5 мільйона державних коштів. Пройшло півроку. Зараз міністр говорить, що триває підготовка до переведення. А сума контракту вже 240 мільйонів гривень. Чи є тут склад злочину?

Чому профільні міністерства за півроку не переобладнали вугільні ТЕС і не змогли уникнути загрози віялових відключень? При цьому Насалик заявляє, що в нас профіцит електроенергії, її треба експортувати. Тобто для внутрішнього споживача постачання обмежуємо, а зовнішньому — продаємо. Тоді оголошення надзвичайного стану в енергетиці — це перевищення службових повноважень. Генпрокурор має вимагати пояснень від Гройсмана: на підставі чого вирішили оголосити надзвичайний стан?

Застосування будь-яких санкцій проти учасників блокади — це шантаж.