Лукашенко: Єдиний союзник, який залишився у Росії, – Білорусь

Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко вважає, що РБ залишається єдиним союзником Росії “в теперішній геополітичній обстановці”. Про це Лукашенко сказав в етері державного телеканалу “Білорусь-1”, передає “Інтерфакс”

Лукашенко: “Єдиний союзник, який залишився у Росії, – Білорусь. Ми у Росії другі покупці газу після німців. Ми переробляємо величезна кількість їх нафти. Звичайно, вони не хочуть втратити Білорусь і економічно, але найбільше – політично. Тому що, втративши Білорусь, буде найсильніший удар по внутрішній політиці Росії”.

Лукашенко також дав оцінку відносинам Білорусі з ЄС.

“Вони (Європейський союз) не змогли підкорити Білорусь своєму впливу. Ми від цього відмовилися. Часи минули, зрозуміли свою помилку, з’явився привід, в тому числі – війна в Україні, нормандський формат в Мінську – привід для того, щоб налагодити з нами відносини. А чому ми з ними повинні сваритися? Ми стали з ними налагоджувати стосунки, не лягаючи під них, вибачте, по-народному сказано. ми хотіли гідно з ними співпрацювати, вони це взяли”.

Лукашенко додав, що Білорусь “затиснута між молотом і ковадлом, між цими двома гігантами, з одного боку – Росія, з іншого – Євросоюз. І котел, який нас постійно підігріває з півдня – Україна, воююча Україна”.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не виключає, що його політичні опоненти можуть звернутися по підтримку до іншої держави. Про це він сказав під час зустрічі з активом Мінської області в Солігорську, яку транслював телеканалу “Білорусь 1”, повідомляє державне агентство БЕЛТА

Лукашенко: “Люди не розуміють, що йде спокійне розхитування обстановки. Якби ми тоді декого не протверезили, сьогодні б вже вирував і Солігорськ.

Все починається поступово – ми це знаємо: розхитується обстановка всередині країни, доводиться до сказу, йде наступ на чинну владу, відбувається злам влади. Добре, якщо хтось пробілоруський сідає в крісло, тоді гаразд уже з цим майданом.

Через майдан – заворушення, тяганина аж до звернення до іноземної держави. Ви це виключаєте? А я ні. Я повинен думати по-максимуму, тому що не знаю, які дії вони вчинять”.

Лукашенко також пообіцяв, що “вибори будуть дуже цікаві, а після виборів буде ще цікавіше”.

Останнім часом у країні було заарештовано головних потенційних опонентів нинішнього президента Олександра Лукашенка, який керує Білоруссю від 1994 року.

У зв’язку з цим тисячі білорусів вийшли на центральні вулиці своїх міст, протестуючи такий дій режиму. Як наслідок, білоруська міліція та ОМОН почали затримувати протестувальників. Зокрема, 19 червня було затримано понад 120 осіб.

Нагадаємо:

  • 25 червня Лукашенко заявив, що у внутрішні справи Білорусі йде втручання зі сторони Росії.
  •  У Білорусі на 9 серпня призначено чергові президентські вибори.