Кулеба про збиття літака МАУ в Ірані: це не було суто людською помилкою

Глава МЗС Дмитро Кулеба про катастрофу рейсу PS752: Ми можемо вже по секундах відновити хід подій.

Проміжний звіт проведеного в Ірані технічного розслідування причин катастрофи літака МАУ рейсу PS752 чітко вказують: це не було суто людською помилкою. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. «Проблема набагато системніша. Вона полягає у функціонуванні системи контролю за авіарухом загалом», – сказав глава МЗС.

За словами міністра, одразу після трагедії між Україною і Іраном «було дуже динамічне співробітництво», аби з’ясувати причини того, що трапилося взимку у Тегерані. Але за якийсь час співробітництво зупинилося. «Іран змінив позицію і пішов в глуху оборону. Коли я став міністром, ми отримали з РНБО цей повний файл інформації зі словами, що там все завмерло, нічого не відбувається. І ми за нього взялися. Наша мета – не помста, а встановлення справедливості і всіх обставин», – сказав Кулеба. Він також уточнив, що у літак МАУ влучили дві ракети.

Міністр також повідомив, що інформація з бортових самописців, які напередодні Іран передав до Франції, успішно зчитана. «Ми можемо вже по секундах відновити хід подій. Від України були присутні два найкращих експерти з Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами», – сказав Дмитро Кулеба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *