Конгресмени відповіли Тіллерсону на суперечливу заяву щодо України

Заява тільки додає невизначеності щодо того, якою є основна політика нинішньої адміністрації.

Група підтримки України в Конгресі оприлюднила заяву у відповідь на суперчливий коментар Державного секретаря США Рекса Тіллерсона щодо України. Про це повідомляє Голос Америки”.

Зокрема, співголови групи, республіканці Енді Гарріс і Брайан Фітцпатрік та демократи Марсі Каптур і Сандер Левін, глибоко стурбовані запитанням, яке поставив держсекретар Тіллерсон: “Чому американські платники податків повинні бути зацікавлені в Україні?”.

“Цілком очевидно, що вільна та демократична Україна, вільна від російської агресії, відповідає безпековим інтересам США”, – йдеться в заяві.

Крім того, на думку учасників групи, заява держсекретаря також здається суперечливою стосовно його попередніх висловлювань на підтримку санкцій проти Росії:

“Украй важливо, що Сполучені Штати стоять пліч-о-пліч з народом України, який неодноразово продемонстрував спільні цінності суверенітету, прав людини і верховенства закону”, – йдеться в заяві.

У ній також наголошується, що заява прес-секретаря Держдепартаменту, в якій говориться, що запитання Тіллерсона було “риторичним прийомом”, тільки додає невизначеності щодо того, якою є основна політика нинішньої адміністрації.

Тіллерсон поставив на саміті в Італії главам МЗС країн G7 питання: “Чому американські платники податків повинні турбуватися про Україну?”.

Глава МЗС Франції Жан-Марк Еро у відповідь сказав: “Це в інтересах платників податків США, щоб Європа була захищеною та міцною політично і економічно… Ви не хочете слабку Європу, розбиту на шматки та немічну”.

Представник Держдепу США Роберт Хаммонд згодом пояснив це питання, назвавши його “риторичним прийомом”.

Згодом, Тіллерсон у Москві під час спільної з главою МЗС Росії заявив, що поки російська сторона не досягне прогресу в виконанні своїх зобов’язань за Мінськими угодами та не припинить насильство в Україні, відносини між США і РФ не можуть бути поліпшені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *