Конгрес США погодив оборонний бюджет з $300 мільйонами для України

Як повідомляє  The New York Times, законодавці США погодили оборонний бюджет-2020 на 738 мільярдів доларів, в який закладено кошти на конкуренцію з Росією та Китаєм, військову допомогу Україні та створення космічних сил президента Дональда Трампа.

“Закон про бюджетні асигнування на національну оборону також уповноважує виділення 300 мільйонів доларів на фінансування Ініціативи сприяння безпеці в Україні, включаючи летальні засоби оборони, а також нові органи управління крилатими ракетами прибережної оборони та протикорабельними ракетами”.

Згідно з проєктом оборонного бюджету, 658,4 мільярдів доларів спрямують на програми національної безпеки Міноборони та Міненергетики США, 71,5 мільярда доларів – на фінансування триваючих іноземних воєн та 5,3 мільярда доларів – на екстрене фінансування ремонтів після надзвичайних погодних ситуацій та стихійних лих.

 Також проєкт оборонного бюджету передбачає запровадження санкцій, пов’язаних з російським газопроводом “Північний потік 2” та “ТуркСтрім” та заборону на військово-військове співробітництво з Росією.

Крім того, він забороняє передавати Туреччині реактивні винищувачі F-35 після о придбання Туреччиною системи протиракетної оборони Росії С-400.

Нагадаємо: 

  • У травні підкомітет з питань оборони Комітету з асигнувань Палати представників Конгресу США затвердив проект закону “Про асигнування на потреби Міністерства оборони на 2020 рік”. Тоді у документі пропонувалося виділити 250 млн доларів для безпекової допомоги Україні.