“Комуналка” подешевшає? Чи звичайна маніпуляція?

Місцеві органи влади в Україні отримають розширені повноваження щодо встановлення тарифів на опалення, водопостачання та водовідведення в рамках реформи децентралізації.

Про це заявив глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), Дмитро Вовк, повідомляє прес-служба регулятора.

За його словами, відповідні рішення будуть прийняті НКРЕКУ вже в березні 2017 року. Вони дозволять перевести 74% теплопостачальних організацій і 67% водоканалів під повний контроль органів місцевого самоврядування шляхом розширення їх повноважень в частині ліцензування: по виробництву теплової енергії в обсязі виробництва – до 170 тис. Гкал, а з транспортування та постачання теплової енергії – до 145 тис . Гкал.

Крім того, тарифи в сфері водопостачання та водовідведення будуть встановлюватися на місцях у разі, якщо:

– Сукупна чисельність населення становить до 100 тис. чоловік;

– Обсяг централізованого водопостачання не перевищує 300 тис. куб. м в рік;

– Річний обсяг централізованого водовідведення знаходиться в межах 200 тис. куб. метрів.

Децентрализация

Таким чином, тарифи в зазначених сферах, які запропонують міста, будуть затверджуватися вже не регулятором, а безпосередньо їх мерами.

Слід зазначити, що найнижчі тарифи будуть у тих, хто інвестує сплачені громадянами кошти в модернізацію комунальної інфраструктури – заміну труб, переведення котельні на альтернативні види палива, установку приладів обліку тепла тощо.

Ініціативу про передачу контролю над тарифами на місця підтримав президент України Петро Порошенко і закликав якомога швидше прийняти це рішення.

Та зрозуміло – треба ж себе якось вину скидати за весь цей безлад і гноблення людей.

А тепер давайте подумаємо разом, як може мер знизити тарифи, якщо ціна на електрику приймається вгорі, і ціна на газ теж… Маніпулювання чистої води….

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *