Справа Кирила Тлявова: рік потому

Переяславський міжрайонний суд через майже рік розпочав розгляд по суті справи про вбивство п’яними поліцейськими 5-річного хлопчика Кирила Тлявова у Переяславі, що на Київщині. У СІЗО залишається тільки один із чотирьох обвинувачених – колишній коп Іван Приходько, інші – Володимир Петровець і Дмитро Кривошея – вийшли під заставу, їм ставиться стаття “Хуліганство”. Також під особистим зобов’язанням перебуває й неповнолітній син Петровця, який брав участь у стрільбі по банках.

На захист підозрюваних виступили місцеві депутати, вони вимагають, щоб і Приходька відпустили на поруки.

Справа рухається зі скрипом, так і не знайдено головного доказу – зброї, з якої було вбито дитину. За словами адвокатів сім’ї Кирила, ДБР нічого не робить для того, щоб її знайти.

Детальніше про цю трагедію читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Підсудні все заперечують

Бабуся дитини Олександра Миколаївна живе однією надією – що вбивці її маленького онука все-таки будуть покарані. Пенсіонерка вже практично напам’ять вивчила Кримінальний кодекс, знає кожну сторінку в багатотомній справі про смерть Кирила.

Минулого тижня відбулося чергове засідання суду, на якому вперше почали розглядати справу по суті.

Нагадаємо, 31 травня 2019 року п’яні копи Переяслава Володимир Петровець та Іван Приходько, а також їхній друг Дмитро Кривошея та неповнолітній син Петровця Станіслав влаштували “розвагу”. Стріляли по банках прямо в місті, де приблизно в декількох десятках метрів грали діти. Одна з куль потрапила в голову Кирила. Незважаючи на всі зусилля лікарів, хлопчик помер.

ДБР не хоче шукати зброю?

Розслідуванням справи займалося Державне бюро розслідувань. Однак незважаючи на всі запевнення колишнього керівника відомства Романа Труби, досі не знайдено основного доказу – зброї. Один із адвокатів родини Тлявових Андрій Левковець вважає, що ДБР нічого не робило для того, щоб її відшукати.

“Івану Приходьку інкримінується те, що саме він зробив смертельний постріл. Решта тепер звинувачується за статтею “Хуліганство”. Обвинувачені вину не визнають і за допомогою третіх осіб протидіють встановленню обставин.

Зброя зникла, але є підстави вважати, що вона пропала не без допомоги співробітників поліції, колег обвинувачених, які начебто їх і затримали.

Також у захисту є претензії й до ДБР, яке фактично займалося розслідуванням злочину.

“Ми через суд змусили ДБР відкрити провадження про приховування злочину. Самі вони цього робити не хотіли. Ми написали їм заяву, а вони навіть не думали вносити її до Єдиного реєстру розслідувань. ДБР усіляко нам протидіяло”, – зазначив адвокат.

За його словами, співробітник ДБР могли легко знайти сліди зброї, оскільки достеменно відомо, хто з поліцейських виїжджав на місце злочину.

На захист стали депутати

Що цікаво, на захист обвинувачених у вбивстві дитини стали й місцеві депутати. За словами ще одного адвоката Тлявових Олександра Щербини, ще на етапі взяття під варту цих поліцейських група чиновників хотіла взяти їх на поруки.

Та й на останніх засіданнях вони вимагали відпустити Приходька з-під варти.

Але на цьому депутати не зупинилися. Наприклад, Володимир Макарчук після того, як суд відпустив колишнього поліцейського Петровця під заставу, взяв його на роботу водієм у свою фірму.

“Мало того, що взяв на роботу, так під цим виглядом вони на суді просили, щоб Петровцю дозволили залишати межі міста”, – розповідає бабуся Кирила.

“Мені на суді цей адвокат сказав: “Чого ти хочеш? Якщо їх виправдають, то, може, вони й попросять у тебе вибачення”. Ось так уже вони себе поводять. Мати неповнолітнього якось у залі суду сказала: “Треба ще подивитися, хто тут потерпілий”. Як таке можна винести? Я як із суду приходжу, так вночі вже не сплю. Мій янгол у землі, а вони тут”, – плаче бабуся.

Перед судовим засіданням, 29 травня, мати Приходька навіть примудрилася звинуватити бабусю Кирила в неналежному догляді за онуком. Також вона стверджує, що її сина судять показово як “мента”, щоб поставити галочку в ДБР. Вона впевнена, що винних у справі набагато більше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *