Компанія Гонтарєвої вивозить гроші Сім’ї з країни?

Через компанію ICU проводилися колосальні операції по “прогону” цінних паперів, щоб вивести прибуток з держбанків в приватні руки.

Компанія Валерії Гонтаревої “Інвестиційний Капітал Україна” не тільки працювала із засобами “невизначеного” походження, а й могла виводити ці кошти з країни. Про це заявив креативний продюсер програми “Гроші” телеканалу “1 + 1” Олександр Дубинський.

“Компанія ICU є ключовим брокером на ринку боргових цінних паперів. І вона ніколи не соромилася працювати з будь-яким капіталом. У всякому разі, виходячи з історії з “грошима Януковича”, якщо стояло питання роботи з капіталом незрозумілого походження, створюється враження, що це компанію ICU не бентежило. Я не хочу говорити, що це саме рішення Гонтаревої, Стеценко або Пасенюка – їх там кілька партнерів плюс Соловйов, який одночасно був їхнім партнером і працював віце-президентом російського державного ВТБ. Тобто, компанія ICU могла, крім того, що інвестувати гроші невизначеного походження в цінні папери, а також

забезпечувати їх висновком в інші країни. Цей момент теж може бути питанням для слідства “, – зазначив розслідувач.

Так, за його словами, компанія Валерії Гонтаревої не могла не знати, що придбає для пенсійного фонду НБУ “сміттєві” цінні папери.

“Я з преси знаю про те, що через компанію ICU, як ключового брокера, здійснювалися операції конвертації коштів недержавного пенсійного фонду НБУ в” сміттєві “цінні папери. Компанія ICU не могла не знати про те, що вона інвестує в “сміттєві” цінні папери. Національний банк є органом виконавчої влади з особливим статусом. Фактично державна корпорація за посередництва комерційної компанії купує “сміттєві” цінні папери, щоб, грубо кажучи, вивести гроші. Адже ці гроші пішли невідомо куди. Значить, метою цієї операції був висновок державних грошей з балансу пенсійного фонду Національного банку на треті структури. Відповідно, у прокуратури повинні бути питання і до замовника цієї операції, і до виконавця. Тому що виконавець також не міг не здогадуватися, що це схемна операція … Я думаю, що будь-які дії на такі суми в обхід керівника будь-якої компанії неможливі. У будь-якому держоргані або держкорпорації, в будь-якій приватній корпорації операції на подібні суми здійснюються тільки за згодою керівництва “, – заявив журналіст.

Дубинський пояснив, що з ICU також проводилися колосальні операції по “прогону” цінних паперів, щоб вивести прибуток з держбанків в приватні руки.

“Через біржу” Перспектива “і компанії ICU до недавніх пір проводилися колосальні операції по прогону державних цінних паперів, щоб перерозподілити прибутковість за держоблігаціями, які перебували на балансі державних банків. За тією ж схемою з декількома контрагентами цінні папери, ОВДП продавалися по ланцюжку для того, щоб купонний дохід залишився не в державному банку, а пішов у приватні руки. Виводився або купонний дохід, прибуток Національного банку або гроші пенсійного фонду Нацбанку – це, по суті справи, та сама схемна фінансова операція “, – прокоментував він.

Нагадаємо, сайт “Главком” опублікував документи, що свідчать, що компанія ICU, яку Валерія Гонтарєва очолювала до червня 2014 року, в кінці 2013 року придбала для ряду офшорних компаній Сергія Арбузова валютні облігації держпозики на суму близько 10,7 млрд гривень. Після Майдану активи компаній Арбузова (в тому числі і ОВДП, куплені ICU і розміщені в українських банках) були за рішенням суду арештовані.

“Главком” також з’ясував, що ICU брав участь і в іншій схемі оточення Віктора Януковича. Протягом 2013-2014 років компанія придбала “сміттєвих цінних” паперів для пенсійного фонду Нацбанку на суму близько 500 млн гривень. За фактом розкрадання коштів співробітників НБУ Службою безпеки України було порушено кримінальну справу. Валерія Гонтарєва не коментує участь своєї компанії в схемах “Сім’ї”.

На думку Антона Геращенко, вона могла б розповісти, як оточення Януковича приховувало свої капітали і допомогти з їх поверненням до держбюджету.

Джерело: 24tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *