Колишній прокурор отримав частку в курорті в Трускавці. Що не так?
Колишній перший заступник військового прокурора Володимир Жербицький, який не зміг знайти доказів проти нардепа Юрія Бойка, став співвласником ТОВ “Трускавецькі лікувальні води”. Раніше фірмою володіли люди з оточення політика.
Тепер йому належить чверть у статутному капіталі компанії. До лютого 2020 року її власником було ЗАТ “Трускавецькурорт”, йдеться в матеріалі “Наших грошей“.
“Трускавецькурорт” володіє низкою курортів у Трускавці, а для оптимізації витрат з експлуатації Трускавецького родовища мінеральних вод створило окреме підприємство – “Трускавецькі лікувальні води”. Фірма також отримала спеціальний дозвіл на користування родовищем мінеральних вод, зокрема, ділянкою Нафтуся.
За даними Youcontrol, з 4 лютого новими власниками “Трускавецьких лікувальних вод” стали четверо жителів Києва та Київської області: Карлос Карапетян, Світлана Корнійко, Олександр Стельмащук та Володимир Жербицький.
Стельмащук нещодавно був директором закритого венчурного фонду “Хантер”, що управляє ЗАТ “Трускавецькурорт”. Карапетян, крім трускавецького підприємства, є засновником київського ТОВ “Парк-Авеню”. А Корнійко володіє низкою фірм, що займаються діяльністю готелів і ресторанів, а також будівництвом.
“Жербицький був першим заступником військового прокурора України Анатолія Матіоса і пішов на пенсію в жовтні 2017 року. Серед його справ було розслідування оборудок Сергія Курченка в банківській сфері та зі скрапленим газом. В 2017 році народний депутат “Блоку Петра Порошенка” Сергій Лещенко заявив, що у справі зі скрапленим газом ГПУ ще в 2015 році підготувала звернення до Верховної Ради про зняття депутатської недоторканості та затримання нардепа Юрія Бойка, якого вважала “учасником злочинної організації Сергія Курченка”. Бойко підозрювався в тому, що на посаді міністра ПЕК сприяв завищенню обсягів скрапленого газу для населення, який через фірми Курченка продавався на ринку для приватних підприємств”, – стверджує джерело.
Видання зазначає, що заяву до парламенту не було передано, а в 2016 році Військова прокуратура заявила, що Бойко допитаний у справі Курченка як свідок. Для притягнення ексміністра палива та енергетики до відповідальності не вистачило доказів.
ГПУ заявила, що схема зі скрапленим газом завдала державі збитків на 2 млрд грн.
Водночас автори пишуть, що бізнес, частку в якому отримав Жербицький, раніше належав оточенню Бойка. За їхніми даними, власниками “Трускавецькурорт” є фонд “Хантер” і ТОВ “Поліінвестгруп”. Бенефіціаром “Поліінвестгрупп” вказано Максима Шапошнікова. Раніше фірма була повноцінним власником “Трускавецькурорт”, через компанію “DV corporation limited” була пов’язана з Юлієм Іоффе (а він був заступником Юрія Бойка в міністерстві ПЕК і в Республіканській партії).
“Головою наглядової ради “Трускавецькурорту” є Павло Якубенко, а до складу ради належить його син Володимир Якубенко, який раніше працював заступником голови правління “Нафтогазу” і очолював ДК “Газ України”. Також до наглядової ради “Трускавецькурорту” входить Вадим Український – віцепрезидент “Енергоатому”. Він раніше працював заступником голови правління “Нафтогазу” і радником міністра ПЕК Юрія Бойка”, – сказано в публікації.
Справою зайнявся Офіс генпрокурора
У Офісі генерального прокурора 13 лютого 2020 року на підставі публікацій у ЗМІ розпочали провадження щодо можливого скоєння колишнім першим заступником Головного військового прокурора злочину за статтею “Одержання службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди у особливо великому розмірі за непритягнення осіб до кримінальної відповідальності”. Про це повідомляється на сайті ОГП.
“Офіс генерального прокурора доручив здійснення досудового розслідування у вказаному провадженні детективам Національного антикорупційного бюро України”, – йдеться у зверненні.