Клімкін: США чітко заявили, що Україна буде в НАТО

Сполучені Штати висловили дуже чітку підтримку прагнення України до членства в НАТО, та підкреслили, що одного дня Україна буде повноправним членом Альянсу.

Про це за підсумками проведення Комісії стратегічного партнерства Україна-США заявив глава МЗС України Павло Клімкін, передає “Укрінформ”.

“У нашій спільній заяві за підсумками роботи Комісії дуже чітко написано, і ви це не знайдете в багатьох документах, про те, що Сполучені Штати підтримують наші євроатлантичні прагнення, і що одного дня Україна буде в НАТО.

Чіткіше сказати вже за визначенням не можна”, – підкреслив Клімкін.

 У спільній заяві Комісії стратегічного партнерства Україна-США йдеться, що “Сполучені Штати вітають прагнення України щодо вступу в НАТО, які були зафіксовані у Бухарестській декларації 2008 року, і розраховують одного дня привітати Україну у якості повноправного члена Альянсу”.

“США підтримують зусилля України, спрямовані на імплементацію безпекових реформ, зазначених у Законі “Про національну безпеку України”, а також відзначають продовження участі України у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у всьому світі”, – йдеться у документі.

“Насправді, вступ до НАТО – це процес не тільки зміни в нашому секторі безпеки і оборони, це процес звільнення насправді всієї країни”, – заявив міністр.

Міністр закордонних справ П.Клімкін та Держсекретар М.Помпео підтвердили позицію, що співпраця між Україною та Сполученими Штатами базується на спільних інтересах та цінностях, включно із підтримкою демократії, економічної свободи та достатку, суверенітету та територіальної цілісності, енергетичної безпеки та поваги до прав людини і верховенства права. Вони вирішили започаткувати три нові двосторонні робочі групи, які зосередяться на питаннях безпеки та протидії російській агресії; правах людини та гуманітарних питаннях; а також економіці та енергетиці. Ці групи зустрічатимуться регулярно для обговорення питань, що становлять взаємний інтерес та націлені на досягнення спільних цілей. В рамках засідання Комісії стратегічного партнерства у 2018 р.  також відбулись інавгураційні сесії кожної із вищезазначених груп.

Безпека та протидія російській агресії

Обидві сторони підкреслили потребу подальшого посилення спроможності України протидіяти російській агресії, вкотре підтвердили важливість Мінських домовленостей для припинення російської агресії, а також наголосили на необхідності відновлення контролю України над своїми територіями, які тимчасово окуповані або контролюються Росією – Кримом та окремими районами Донецької та Луганської областей.

Обидві сторони вирішили, що розміщення повноцінних сил міжнародної безпеки під мандатом ООН на підконтрольних Росії територіях Донбасу, включно із українсько-російським кордоном, створить необхідні безпекові умови для повної імплементації Мінських домовленостей.

Сполучені Штати ще раз підтвердили свою відданість Декларації Держсекретаря Помпео від 25 липня 2018 р. щодо невизнання спроби анексії Криму Росією.

Сполучені Штати засудили агресивні дії Росії проти міжнародних морських перевізників, які прямують Чорним та Азовськими морями та через Керченську протоку до українських портів. Обидві сторони підкреслили, що агресивна діяльність Росії в Азовському морі створила нові безпекові, економічні, соціальні та  екологічні загрози для цілого азовсько-чорноморського регіону.

Сполучені Штати підтвердили свою відданість справі підтримки санкцій щодо Росії через її агресію проти України доки Росія повністю не виконає Мінські домовленості та не поверне контроль над Кримом Україні.

Сполучені Штати відзначили чергове продовження Україною терміну дії Закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, підкреслили значні зусилля України щодо імплементації Мінських домовленостей, а також закликали Росію виконувати свої зобов’язання згідно з домовленостями. США та Україна вимагають негайного звільнення українських політичних в’язнів, яких незаконно утримують в Росії та на тимчасово окупованих територіях України, серед яких Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Сервер Мустафаєв, Емір-Усейн Куку та багато інших.

Сторони засудили так-звані незаконні “вибори”, які пройшли на підконтрольних Росії територіях Донбасу 11 листопада 2018 року, і вчергове наголосили, що ці зоркестровані Росією бутафорні “вибори” протирічать її зобов’язанням за Мінськими домовленостями і зневажають Резолюцію РБ ООН 2202 (2015).

Сторони відзначили, що у 2019 році між ними продовжиться широкомасштабна співпраця у галузі безпеки, зокрема допомога на протидію російському втручанню у вибори, спільні навчання і взаємодія у галузі кібербезпеки.

Сторони домовилися про подальше зміцнення військово-технічної співпраці і відзначили надання Сполученими Штатами військової допомоги, яка сприятиме зміцненню обороноздатності України у довгостроковій перспективі.

Сполучені Штати Америки та Україна підтвердили важливість Будапештського меморандуму від 5 грудня 1994 року і закликали Росію виконувати свої зобов’язання поважати суверенітет і територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах.

Україна вчергове підтвердила, що членство в НАТО залишається її стратегічним пріоритетом, який віднедавна був закріплений у національному законодавстві. Сполучені Штати вітають прагнення України щодо вступу в НАТО, які були зафіксовані у Бухарестській декларації 2008 року, і розраховують одного дня привітати Україну у якості повноправного члена Альянсу. США підтримують зусилля України, спрямовані на імплементацію безпекових реформ, зазначених у Законі «Про національну безпеку України», а також відзначають продовження участі України у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у всьому світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *