Катастрофа російської церкви: Чим обернеться для Московського патріархату втрата України

У разі виникнення в Україні єдиної національної церкви Московський Патріархат понесе важку втрату, адже саме тут знаходиться левова частка його парафій. Про це розповів російський блогер, публіцист і драматург Володимир Голишев в інтерв’ю Online.ua.

«У порівнянні з жителями Росії, українці дуже релігійні. Причому по-справжньому. У Росії церква завжди була і залишається «казенною» установою, що обслуговує інтереси влади, а в Україні церква – своє, рідне, насущне. Інша важлива особливість – відсутність монополії. В Україні відразу кілька православних церков (не рахуючи УГКЦ, яку також цілком можна назвати православною), і жодна з них не претендує на те місце, яке в Росії займає РПЦ », – пояснює відмінності між двома народами блогер.

«Багато що змінилося після Майдану. По-перше, похитнулися позиції Московського Патріархату. По-друге, вийшов на фінішну пряму процес формування української нації. Єдина національна церква могла б зіграти тут величезну роль. Очевидно, що цього хотіли б всі – і керівництво країни, і народ, і численні друзі України по всьому світу, і Константинопольський Патріархат, під омофором якого нова церква повинна виникнути. Очевидно, що на Криті саме це питання стане головним. Саме він – головний камінь спотикання », – вважає Голишев, пояснюючи це позицією Московського патріархату.

«Адже для московської церковної бюрократії Україна набагато важливіше Росії. Саме там знаходиться левова частка її парафій. Причому справжніх – НЕ фіктивних. Візьмемо «пасхальну статистику». В Україні втричі більше людей відвідує пасхальне богослужіння, ніж в Росії. Це при тому, що населення в Україні набагато менше! А в звичайні дні храми в Росії, взагалі, порожні. Тому втрата України для Московського Патріархату буде катастрофою. З іншого боку, уникнути цього неможливо. Можна лише сповільнити її неминучий відхід », – упевнений російський блогер.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *