Ієрархи УПЦ МП, що зустрілися з Порошенком, розповіли про тиск на них
Представники УПЦ МП, які підтримують об’єднання Української православної церкви, заявили про сильний тиск і, на їхнє прохання, їх імена поки не розкривають.
Про це повідомив радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко в ефірі телеканалу Прямий, пише Liga.net.
За його словами, на зустріч з Порошенком прибули представники того крила УПЦ МП, в якому схвально ставляться до ідеї автокефальної Української православної церкви, планують спільно йти на об’єднавчий собор і створювати спільно цю церкву. Ієрархи розповіли про шалений тиск, який на них чиниться, тому, на їхнє прохання, зараз не розкривають їх імен, зазначив Павленко.
Однак, за його словами, дуже скоро імена готових до об’єднання представників УПЦ МП стануть відомі, оскільки, як тільки священики домовляться між собою, буде названа дата і місце проведення об’єднавчого собору.
В цей час в Києво-Печерській лаврі Собор єпископів УПЦ МП засудив рішення Вселенського Патріарху від 11 жовтня, про встановлення його юрисдикції на території України.
Вказується, що рішення Синоду Константинопольського Патріархату від 11 жовтня стосовно українського церковного питання є “недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили”.
“Зокрема, рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського Патріархату на території України є наслідком спекулятивного трактування церковної історії. А рішення про зняття анафеми та інших церковних заборон із лідерів розколу та визнання дійсності псевдохіротоній, які були звершені ними під час перебування в розколі, є наслідком спотвореного тлумачення православних канонів”, – сказано у постанові.
“У зв’язку з цим, євхаристичне спілкування Української Православної Церкви з Константинопольським Патріархатом на даний час є неможливим і припиняється“, – йдеться у постанові.
Також Собор виступив проти зміни назви Української Православної Церкви.
“Собор єпископів виступає проти будь-яких спроб змінити назву Української Православної Церкви (МП –ред.), про що вже заявляється першими особами держави”, – сказано у постанові.
“У разі прийняття відповідних законопроектів Верховною Радою України, Українська Православна Церква буде захищати свої права всіма законними засобами, які передбачені “Основами соціальної концепції Української Православної Церкви”, законодавством України та Європейською Конвенцією з прав людини”, – йдеться у повідомленні.
В УПЦ МП заявили, що президент Петро Порошенко відмовився провести з ними зустріч на території Києво-Печерської Лаври.
У Адміністрації президента повідомили, що УПЦ МП не хотіла діалогу і шукала причин для відмови у зустрічі.
“Велика частина архієреїв УПЦ МП почала шукати пояснення, щоб не прийти на зустріч: мовляв, місце не підходить”, – повідомили в Адміністрації.
Порошенко заявив, що все ще відкритий до діалогу з представниками Української православної церкви Московського патріархату.