Іран офіційно зізнався, як збив літак МАУ

Український Boeing 737, який зазнав катастрофи в Ірані 8 січня, був збитий з північного боку двома ракетами класу “земля-повітря” ближнього радіусу дії Тор-М1 через три хвилини після зльоту.

Про це передає Bellingcat із посиланням на звіт про розслідування Організації цивільної авіації Ірану. Літак зник із допоміжного радара о 6:15 та з головних систем спостереження о 6:18 ранку (вилетів о 6:12 за місцевим часом). Зв’язок із авіадиспетчером пілоти втратили на висоті 2469 метрів.

При цьому в звіті вказується, що Іран не має необхідного обладнання для розшифровки “чорних ящиків”, оскільки французькі й американські агентства з розслідування авіаційних подій відмовилися відправити техніку в країну.

Витягнутий реєстратор польоту і бортовий самописець, як сказано в документі, є “одними з найбільш передових пристроїв свого роду в світі”. У Ірану немає засобів для їх декодування.

Нагадаємо:

  • Раніше Іран погодився відправити самописці для розшифровки до Франції. Чому комісія передумала, не уточнили.
  • Україна направила повторний запит Ірану про видачу “чорних ящиків”. Попереднє прохання Тегеран проігнорував.
  • 19 січня голова іранської комісії з розслідування аварії заявив, що країна почала самостійно розшифровувати “чорні ящики” зі збитого Boeing 737.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *