Інженери зробили останнє попередження Києву щодо мосту Патона. Він у критичному стані

Термін експлуатації унікального столичного мосту Патона завершився, він перебуває в критичному стані.

Про це на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами повідомив представник Інституту електрозварювання, доктор технічних наук Валерій Позняков.

Під час виступу вчений нагадав, що ще минулого року проводилося обстеження технічного стану споруди, внаслідок чого було зафіксовано руйнування поперечних балок. Це підтвердило, що міст непрацездатний і перебуває в критичному стані.

За даними доповіді, метал нижнього поясу мосту, який має товщину 14 міліметрів, зменшився до семи, а подекуди й до п’яти міліметрів. Те ж саме трапилося й зі стінкою головної балки. Крім того, металоконструкції серйозно пошкоджені через корозію, лотки під деформаційними швами зруйновані, тому вода накопичується і потрапляє на металеві конструкції.

Позняков пропонує обмежити по мосту рух вантажного транспорту, вага якого досягає десяти тонн і більше. І якомога швидше провести реставрацію з пристосуванням, тобто відновити фізико-механічні та експлуатаційні властивості конструкції із застосуванням нових сучасних матеріалів під час ремонту.

“Що таке пристосування? Це пристосування конструкції до сучасних вимог експлуатації. Тобто можна застосовувати нові, сучасні матеріали в її ремонті, якщо надано підтвердження, що є об’єктивна потреба в цьому. Навіть говорили про те, що можна, не змінюючи істотно форму, розширити цей об’єкт і зробити додаткові смуги”, – прокоментував доктор технічних наук.

За його словами, насамперед потрібно очистити всі металеві конструкції від сміття, відновити проходи, герметизувати всі “протічні” ділянки й пофарбувати для запобігання корозії. Після цього за допомогою сучасних методів контролю обстежити міст і визначити техстан металевих конструкцій.