Інститут раку “роздерибанив” 10 мільйонів – Центр протидії корупції
Національний інститут раку в кінці року в обхід системи державних закупівель Prozorro “роздерибанив” 10 мільйонів гривень, виділені з держбюджету на автоматизацію.
Про це повідомляє Центр протидії корупції.
“Нещодавно Інститут раку вирішив “автоматизуватись” та закупив послуги та комп’ютери в обхід Прозорро у пов’язаних між собою компаній на більш ніж 10 млн грн”, – розповідають антикорупціонери.
За їхніми даними, керівництво медзакладу уклало 13 договорів, 7 з яких — з компанією “Деснет” на 3,4 мільйона гривень, 3 — з компанією “Диз Мер” 3,5 мільйони та з ФОП “Пасічник Є.А.” ще на 3 мільйони.
“Яскравий приклад тому – закупівлі на суму 199 тисяч 990 гривень, коли необхідний поріг для проведення тендеру становить 200 тисяч”, — додає він.
Зазначається, що з 13 укладених договорів 5 було на суму 199 тисяч гривень. Усі вони були закупівлями в одного постачальника — компанії “Деснет”.
“Цікаво, що компанія “Деснет” пов’язана з іншою компанією – “Диз Мер”, у якої Інститут раку купував комп’ютери. Так, в описах компанії “Диз Мер” зазначається сайт компанії “Деснет”, – розповідають у центрі.
У ЦПК звертають увагу, що 10 мільйонів, витрачених державним Інститутом раку, були виділені Кабінетом міністрів для автоматизації приміщень інституту, що мало забезпечити встановлення онлайн-систем реєстрів пацієнтів, переліку ліків тощо.
“Керує Інститутом Раку Олена Колеснік. Загальний бюджет медичного закладу на закупівлю ліків та медичних виробів у 2018 році склав 120 млн грн, ще 168 мільйонів передбачено на будівництво корпусів, незважаючи на те, що минулого року інститут віддав частину своїх приміщень під приватний діагностичний центр, пов’язаний з Ложкіним (Євген, колишній голова Адміністрації президента – ред.)”, – розповідає Центр протидії корупції.
Світлина від Центр Протидії Корупції.
На фото – Жінка ІІІ Тисячоліття Олена Колеснік, яка очолює Інституту раку написано на сторінці Центру протидії корупції. Ми вже писали про корупцію в установі, коли той самий препарат КМДА купувала по 444 грн, а Інститут раку втричі дорожче – по 1276 грн (http://bit.ly/2IXU1HT).