МВФ відновить співпрацю з Україною після виборів

У Міжнародному валютному фонді підкреслили, що відновлять повноцінну співпрацю з Україною після проведення парламентських виборів та формування нового уряду. Водночас місія МВФ продовжує працювати в Україні.

Про це повідомив директор прес-офісу та речник МВФ Джері Райс під час брифінгу у Вашинґтоні.

«Вони (місія МВФ — ред.) наразі проводять конструктивні обговорення з представниками влади щодо нещодавніх здобутків та економічних політик, і, звичайно, має прийти новий уряд. І як тільки новий уряд сформують, після виборів, ми будемо готові відновити розмову про подальшу співпрацю з Україною», — повідомив Райс.

Водночас він відмовився уточнити, чи мова йде про переговори щодо нової програми чи щодо виділення траншу в межах вже діючої.

«Я б не хотів спекулювати. Лише знову додам, що ми з нетерпінням чекаємо на відновлення (співпраці — ред.) як тільки уряд, новий уряд, буде сформовано, і ми будемо готові допомогти», — додав речник МВФ.

21 травня в Україну прибула місія МВФ. Представники фонду провели зустріч з міністеркою фінансів та прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. До 31 травня місія МВФ зустрінеться з Володимиром Зеленським.

Місія прибула в Україну на 2 тижні. Її першочерговою метою був перегляд співпраці та ухвалення рішення про виділення траншу. МІСІЯ МВФ ПРОДОВЖУЄ РОБОТУ В УКРАЇНІ. Про це повідомили на брифінгу у Вашингтоні. За словами голови департаменту комунікації МВФ, нині місія продовжує роботу за двотижневим графіком та веде переговори з владою щодо проведення реформ.

Раніше американський банк JP Morgan, прогнозував, що до кінця 2019 року Україні не вдасться отримати новий транш Міжнародного валютного фонду в межах кредитної програми stand-by.

Очільниця МВФ висловила стурбованість судовими справами навколо націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, в Нацбанку запропонували розпочати переговори з МВФ щодо нової програми восени 2019 року.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.