Лідери G20 прийняли підсумкову декларацію саміту в Буенос-Айресі

Учасникам саміту G20 вдалося підписати спільну підсумкову декларацію, яка обійшлася без несподіванок і проривів. Про це пише DW.

Досягнувши мінімального компромісу в питаннях міжнародної торгівлі, боротьби зі зміною клімату і неконтрольованої міграції, лідери G20 підписали підсумкову декларацію саміту в Буенос-Айресі.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що підписання декларації стало можливим завдяки “конструктивній спільній роботі” і “готовності до компромісу”.

“За нього доводиться боротися”, – заявила Меркель.

Під тиском США лідери G20 виключили з підсумкової декларації боротьбу з протекціонізмом, замінивши її на підтримку “принципу багатосторонності”. У той же час вдалося домовитися про реформування Світової організації торгівлі (СОТ).

Підсумковий документ з клімату, як і в 2017 році в Гамбурзі, підписали тільки 19 країн – США відмовилися його підтримати. Однак і домогтися підписів 19 членів було непросто, переговори тривали до раннього ранку. Росія, Туреччина і Саудівська Аравія, за даними з французької делегації, сумнівалися до останнього.

Проблема міграції в документі згадується лише двома реченнями. Зокрема йдеться про те, що потоки біженців є “глобальною проблемою, що має гуманітарні, політичні, суспільні та економічні наслідки”. Лідери G20 пообіцяли спільно боротися з її причинами.

Саміт був затьмарений подіями в Керченській протоці, де російські прикордонники захопили три кораблі ВМС України, пізніше всі українські моряки були заарештовані.

В ході саміту Москва і Берлін домовилися підключити до вирішення керченської кризи “нормандський формат” – дипломатичну групу високопоставлених представників чотирьох країн – Німеччини, Росії, України і Франції.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін домовилися проводити подальші переговори щодо ситуації в Керченській протоці на рівні радників між Україною, Росією, Францією та Німеччиною.

Як пише Reuters, про це йшлося під час зустрічі лідерів на полях саміту G20 у Буенос-Айресі, повідомив речник німецького уряду Стефан Зайберт.

“Канцлер знову висловила стурбованість ескалацією у Керченській протоці і висловилася за свободу судноплавства в Азовському морі”, – сказав речник.

Пізніше він також повідомив у Twitter, що Меркель обговорила ситуацію в Керченській протоці з президентом США Дональдом Трампом.