”Хто не засуджує Путіна — не європеєць”: Туск виступив із потужним посланням на зустрічі з Порошенком

Президент Європейської ради, екс-прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск виступив із сильною промовою на конгресі Європейської народної партії у Гельсінкі, в якій засудив агресивну політику Росії щодо України.

Про це розповів президент України Петро Порошенко, який також був присутній там під час його виступу 8 листопада і провів низку переговорів із провідними європейськими політиками.

“Хто не засуджує Путіна за агресію проти України, хто не допомагає Україні, той не може вважатися європейцем”, — процитував Туска глава держави, зазначивши, що після цих слів увесь зал вибухнув оплесками.

Порошенко додав, що під час з’їзду ЄНП він запросив лідерів Європейського союзу відвідати у найближчому майбутньому Україну, і це запрошення було прийняте. Зокрема, Туск заявив про намір приїхати у Київ на початку 2019 року для проведення активного діалогу про продовження санкцій проти Росії. Президент уточнив, що це відбудеться напередодні саміту ЄС.

“Закликав європейських лідерів об’єднатися і продовжити санкції проти РФ. Відсутній прогрес в імплементації Росією Мінських домовленостей, забезпеченні режиму припинення вогню і виведення російських військ та артилерії з території України”, — підкреслив Порошенко.

Також він закликав європейських партнерів України сприяти звільненню українських заручників, яких утримують на тимчасово окупованих територіях Донбасу, Криму і в Росії. “Відчув повну підтримку європейських лідерів у цих питаннях”, — запевнив президент.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *