Головне, що потрібно знати абітурієнтам про цьогорічне ЗНО в умовах карантину
Основна сесія відбуватиметься від 25 червня до 17 липня.
Цього року основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбуватиметься від 25 червня до 17 липня. Цього року тестування, яке було заплановане, на травень перенесли через карантин, введений через коронавірус.
Цього року ЗНО відбуватиметься з додатковими заходами безпеки, в Сніданку з 1+1 розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. ТСН.ua підготувала матеріал про усі новації та нюанси цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання.
Як абітурієнтам дістатися до місця складання ЗНО
Випускників шкіл упродовж багатьох років довозять місцеві громади, каже чиновниця. Абітурієнтів доставлять шкільні автобуси.
“Якщо ми говоримо про випускників минулих років, то їм доведеться користуватися іншим транспортом. Слід зауважити, що умовою проведення ЗНО є робота громадського транспорту. Адже у нас велика кількість працівників пункту проведення тестування, які також мають туди доїхати”, – розповіла Тетяна Вакуленко.
Як впускатимуть до пункту тестування
У нинішньому році для учасників ЗНО удвічі збільшили термін допуску до пункту пропуску – від пів години до години.
“Кожному учаснику ЗНО у перепустці буде зазначений маленький часовий проміжок, коли варто заходити до пункту тестування. Всіх учасників поділять на невеличкі групи і вони заходитимуть у свій час”, – пояснила чиновниця.
З собою учасникам ЗНО треба мати паспорт або ІD-картку, сертифікат ЗНО, а також запрошення-перепустку.
З якою температурою тіла допускатимуть до аудиторій
Максимальна допустима температура тіла, з якою пускатимуть на тестування, – це 37,2 градуси. “Якщо в учасника ЗНО звичайна температура тіла вища норми, то йому слід взяти довідку у сімейного лікаря чи терапевта про те, що вона не пов’язана з коронавірусом, а індивідуальним станом”, – каже чиновниця.
Якщо температура піднялася внаслідок стресу, то лікар на пункті пропуску двічі проводитиме скринінг таким учасникам. “Якщо ж температура тіла не знизиться до початку тестування, рекомендуватимуть (таким абітурієнтам – Ред.) покинути пункт пропуску і прийти на додаткову сесію ЗНО”, – пояснила представниця УЦОЯО.
Чи можна зняти захисну маску в аудиторії
Протягом тестування абітурієнти повинні бути в масках, але їх можна зняти і замінити. В УЦОЯО радять також мати при собі індивідуальні санітайзери, а також сухі серветки.
На кілька секунд абітурієнтам потрібно буде зняти маску під час процесу ідентифікації на пункті пропуску. Вони мають показати паспорт і зняти маску.
Як складатимуть ЗНО абітурієнти з окупованих територій
Перед складанням ЗНО такі вступники повинні проходити 14-денний карантин. Саме тому приїхати на території підконтрольну Україні територію вони мають раніше. Однак, якщо їм не вийде прибути раніше, то за простою заявою і будь-яким документом, що підтверджує проживання там(на окупованій території – Ред.), він вони зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО”, – пояснила чиновниця.
За яких умов можуть скасувати заплановане в червні ЗНО
В Україні кілька областей наразі не готові до пом’якшення карантину. Якщо до початку ЗНО ситуація не зміниться, то для цих областей можуть організувати спецсесію ЗНО.
“Ще у березні ми оголосили, що ЗНО може відбуватися за другим сценарієм — тобто наприкінці серпня. Такий варіант все ще актуальний. Якщо велика кількість областей не зможе проводити зовнішнє незалежне оцінювання, то ми не будемо влаштовувати його всій Україні, а будемо робити це аж наприкінці серпня, коли ситуація нормалізується. Якщо це буде одна-дві області, то ми розглядаємо можливість проведення спеціальних додаткових сесій для цих областей пізніше, коли там нормалізується ситуація”, – повідомила Тетяна Вакуленко.
Як повідомлялося, цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 25 червня. Відповідний наказ із затвердженим графіком іспитів вже підписали у Міністерстві освіти і науки. Першим іспитом головної сесії буде математика. Далі – обов’язкова українська. Останній іспит 17 липня – це хімія.
Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання заплановано на 23 липня – 11 серпня. Результати додаткової сесії буде визначено і оголошено до 14 серпня.