Гендиректор музею Революції гідності дав роз’яснення щодо обшуків

Гендиректор музею Революції гідності Ігор Пошивайло заявив, що ситуація з арештом ділянки, відведеної під будівництво меморіалу Героїв Небесної сотні, “зробила заручниками” музей і генпідрядника. Про це повідомило “Радіо Свобода

Пошивайло: “Генпідрядник отримує кошти і потім за ними звітує. Витрачає кошти відповідно до затвердженої проєктно-кошторисної документації. Усі кошти розміщені на казначейському рахунку. Держава контролює цільове використання цих коштів.

Музей може проконтролювати генпідрядника лише тоді, коли він може прозвітувати за зроблену роботу, зокрема, за закуплені товари й проведені роботи. Оскільки меморіал не побудований, генпідрядник також опинився в такій ситуації, що не може прозвітувати”.

За його словами, існує можливість відтермінування звітів за авансові кошти, тому “в офіційній площині все добре”.

У Міністерстві культури та інформполітики заявили, що здивовані та уважно стежать за подіями довкола обшуків у музеї Революції Гідності напередодні Дня гідності і свободи. Про це повідомила пресслужба Мінкульту

“Викликає певне здивування проведенням слідчих дій в Національному музеї Революції Гідності напередодні Дня Гідності та Свободи, особливо з урахуванням того, що ухвала суду щодо проведення обшуку були прийнята ще 2 листопада 2020 року.

Міністерство культури та інформаційної політики України закликає утриматися від емоційних висловлювань та політичних спекуляцій на темі Революції Гідності”.

Нагадаємо:

19 листопада до Музею Революції Гідності із обшуком прийшли правоохоронці. Обшуки проводила Нацполіція під процесуальним керівництвом столичної прокуратури. Співробітники СБУ залучені слідчими для оперативного супроводу.

Правоохоронці підозрюють керівництво Музею Революції Гідності і приватне підприємство у зловживанні службовим становищем при використанні бюджетних коштів у розмірі 100 мільйонів гривень.

Гендиректор музею Революції гідності дав роз'яснення щодо обшуків