Хабар, на якому затримали охоронця Розенблата, призначався двом нардепам, – ЗМІ

Охоронець народного депутата від “Блоку Петра Порошенка” Бориса Розенблата “вирішував” питання з ліцензування видобутку бурштину.

Про це “Українській правді” розповів народний депутат Сергій Лещенко.

При цьому, джерела у НАБУ “Українській правді” повідомили, що деталі справи розкриють лише у вівторок.

У Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) стверджують, що хабар, на якому затримали охоронця народного депутата від фракції «Блок Петра Порошенка» Борислава Розенблата, призначався самому нардепу, а також ще одному депутату Ради Максиму Полякову (фракція «Народний фронт»), – повідомляє “БезЦензор” з посиланням на glavcom.ua

Зокрема зазначається, що у відомстві підтвердили факт затримання охоронця Розенблата за підозрою у посередництві при отриманні хабара в розмірі 200 тис. доларів в Києві.

Співрозмовник видання підкреслив, що затримання відбулося в момент отримання готівкових грошових коштів у столичному ресторані «Три виделки».

«Гроші призначалися Розенблату, а також ще одному депутату Ради Максиму Полякову (фракція «Народний фронт»)», – додало джерело.

Нардеп Борислав Розенблат заявив, що наразі сам з’ясовує, що відбулось, та чому представники НАБУ затримали його охоронця.

За словами нардепа, охоронцю “всунули” сумку і сказали передати для Розенблата. Після цього з’явилися представники НАБУ. Нардеп переконаний – це була провокація.

“Моя позиція така – це провокація. При чому, планувалася вона давно. Видно, що хтось сумлінно працює над тим, щоб дискредитувати мене. Спочатку хотіли звинуватити в тому, що я не плачу податки, але не знайшли доказів, тепер ось це”, – переконує Розенблат.

За словами парламентарія, з цією жінкою він контактує більше року, але за цей час так і не спромігся дізнатися її прізвище.

Сумку, в якій знаходилося 200 тисяч доларів, з якою був затриманий охоронець народного депутата від Блоку Петра Порошенка Борислава Розенблата, на раніше призначену зустріч з парламентарієм принесла якась жінка на ім’я Катерина. Про це в коментарі телеканалу NewsOne сказав сам Розенблат, коментуючи корупційний скандал, який з ним трапився .

За його словами, більше року в рамках своєї законодавчої роботи, він спілкується з якоюсь Катериною, прізвище якої йому невідомо. З нею у Розенблата відбулося кілька зустрічей, де вони обговорювали розробку законопроекту про легалізацію видобутку бурштину.

“Людина звернувся, Катерина. Я не знаю її прізвище, ніколи не питав, може бути це псевдонім … Ми зустрічалися в одному і тому ж місці. Вона говорила, що представляє інтереси великого бізнесу з Об’єднаних Арабських Еміратів, компанії, яка хоче отримати право на законний видобуток бурштину “, – плутано пояснив Розенблат.

18 червня Катерина зідзвонилася з нардепом і домовилася про чергову зустріч в рамках підготовки ним законопроекту щодо легалізації видобутку «сонячного каменю”. Жінка нібито повідомила Розенблату, що вилітає до Києва рейсом із США, і призначила рандеву в кафе на 14:00. Пізніше вона перенесла зустріч на 15:00, але і Катерина, і нардеп з охоронцем прийшли на неї раніше.

Розенблат не уточнював,  про що саме він говорив з “бурштиновою бізнес-вумен” сьогодні, обмежившись заявою про те, що це була робоча розмова про підготовку законопроекту. Разом з цим, він розповів про момент, який передував появі співробітників НАБУ в ресторані. Нібито Катерина вийшла припудрити носик, а відразу після її повернення біля столика нардепа з’явилися правоохоронці.

“Підійшли два детектива, вони сказали їй, що вона скоїла злочин. Я сидів на це все дивився і побачив свого охоронця, який сидить позаду мене …”, – зазначив він. Яким чином в ресторані з’явилася сумка з грошима і хто її приніс, нардеп не уточнював

Нагадаємо,в ресторані “Три виделки” у Києві затримали охоронця народного депутата Борислава Розенблата. Чоловіка затримали за підозрою в отриманні хабара.