ГПУ порушила справу про можливу помилковість екстрадиції Тумгоєва

Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею “Службова недбалість”, яка могла призвести до помилкової екстрадиції до РФ інгуша Тимура Тумгоєва.

Про це повідомила у Facebook речниця генерального прокурора Юрія Луценка Лариса Сарган.

“Сьогодні (19 вересня – УП) до ЄРДР було внесено відомості про відкриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України щодо перевірки обставин екстрадиції Тимура Тумгоєва до РФ та можливої наявності в діях службових осіб ГПУ, СБУ, МВС і ДМСУ ознак службової недбалості шляхом проведення досудового розслідування”, – пише вона.

“Якщо в результаті розслідування буде встановлено, що Тумгоєв захищав Україну на Донбасі, то той, хто знав і приховав даний факт під час екстрадиційної перевірки, має бути покараний в рамках кримінального провадження”, – процитувала Сарган Луценка.

 За її словами, також у середу, 19 вересня, генпрокурор провів зустріч із командиром 8-го батальйону Української добровольчої армії Андрієм Червнем та командиром батальйону імені шейха Мансура Муслімом Чеберлоєвським, на якій навів аргументи та позицію ГПУ у даному питанні.

“Юрій Луценко ще раз наголосив, що дотримується позиції – жоден іноземний громадянин, який воює на українській стороні проти російських окупантів та сепаратистів на Донбасі, не може бути виданий Росії”, – підкреслила речниця.

Вона додала, що, крім того, Луценко ініціюватиме спільну нараду з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим щодо обговорення питання про надання Державною міграційною службою за спрощеною процедурою посвідки на постійне проживання іноземцям, хто боронять незалежність України та займаються волонтерством на сході країни.

Раніше за запитом Федеральної служби безпеки РФ Генеральна прокуратура України екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва до Росії.

За даними “Кавказ.Реаліі”, рішення про екстрадицію Тумгоєва підписав заступник генпрокурора України Євген Єнін.

На 12 вересня було призначено суд щодо продовження запобіжного заходу Тумгоєву. Очікувалося, що буде продовжено особисте зобов’язання прибувати на першу вимогу прокурора чи судді.

Напередодні Тумгоєва двічі затримували: в Києві, перед від’їздом до Харкова, і по приїзду в Харків, де мав відбутися суд. При затримані йому інкримінували прострочену довідку прохача притулку.

Тумгоєв звернувся до Міграційної служби України з проханням про притулок, але йому відмовили.

Він також заявляв про бажання воювати на сході України разом із вихідцями з Кавказу проти російських бійців.

Українські прикордонники затримали Тумгоєва в червні 2016 року в аеропорту Харкова, куди він прибув із Туреччини, де проживав 2 роки ..

У липні 2017 року уродженця Інгушетії звільнили з-під варти в харківському СІЗО після закінчення терміну екстрадиційного арешту.

Генпрокуратура України вирішила екстрадувати Тумгоєва.

Європейський суд з прав людини двічі відмовляв його адвокатам в припиненні екстрадиції, але Комітет ООН з прав людини зобов’язав українську владу припинити екстрадицію.

ФСБ Росії підозрює Тумгоєва в участі в одному з радикальних угруповань на території Сирії. Він стверджував, що російські силовики його били і пропонували стати їхнім інформатором.

Але у ЗМІ з’явилися обурені заяви, що Тумгоєв брав участь в антитерористичній операції на сході України і його не можна було видавати окупанту.

У ГПУ заявили, що інгуш ніколи не служив в АТО.

Вранці 17 вересня під ГПУ влаштували акцію протесту проти екстрадиції Тумгоєва.

За фактами подій під ГПУ відкрили кримінальні провадження за ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 296 (Хуліганство).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *