ГПУ підозрює керівника “Депутатського контролю” в підкупі нардепів

Генеральна прокуратура підозрює керівника громадянської організації і секретаріату міжфракційного депутатського об’єднання “Депутатський контроль” в дачі хабарів депутатам Верховної Ради.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва від 21 лютого, передають Українські Новини.

Згідно з матеріалами слідства, в кінці 2014 року керівник ГО “Депутатський контроль” (за даними організації ним є Вадим Руденко – ред.) і ще один громадянин створив організовану групу для вчинення злочинів.

Їх підозрюють у вимаганні коштів, дачі хабарів посадовим особам вищих органів влади за сприяння у вирішенні питань в своїх інтересах і в інтересах третіх осіб.

Зокрема, керівник секретаріату об’єднання “Депутатський контроль” з посібником шукали депутатів Ради, які за грошову винагороду погоджувалися на участь у передбачених заходах (виступ на сесіях Верховної Ради на підтримку певного законопроекту, підписання потрібного депутатського запиту чи звернення, участь в організованих конференціях, брифінгах, круглих столах, нарадах і т.д.).

Надалі для цих злочинів були залучені ще ряд людей.

Встановлено, що вказані особи координують свою діяльність з керівником ГО “Донбаське земляцтво Києва” та ГО “Народна експертна рада”, через які здійснюється фінансування.

В ході розслідування було встановлено ще одну організовану групу, яку підозрюють у дачі хабарів вищим посадовим особам. До складу зазначеної організованої групи увійшли: колишній помічник екс-міністра освіти і науки та 5 фізосіб.

Також встановлено, що грошові кошти для фінансування вищевказаної організованої групи отримували через конвертаційний центр від невстановлених фізичних і юридичних осіб Росії.

Вказується, що 20 лютого в одного з учасників злочинної групи провели обшук і вилучили 15 тисяч євро і 20 тисяч доларів.

Руденко раніше був помічником депутата від фракції “Народний фронт” Максима Полякова. У міжфракційне депутатське об’єднання “Депутатський контроль” входять 10 депутатів від “Народного фронту”, 7 депутатів від фракції “Блоку Петра Порошенка”, 1 депутат від Радикальної партії Олега Ляшка та 2 позафракційних.

Міжфракційне депутатське об’єднання “Депутатський контроль” – створене у Верховній Раді 9 грудня 2014.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *