Гончарук: Уряд продовжує працювати в штатному режимі до рішення Зеленського

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук на засіданні парламенту 17 січня запевнив, що Кабінет міністрів продовжить свою роботу в штатному режимі до того, як президент Володимир Зеленський “ухвалить політичне рішення”. “Уряд України продовжує працювати в штатному режимі до того моменту, поки президент не прийме рішення, хто на якій позиції може працювати у великій команді. Це політичне рішення, яке ми очікуємо від лідера нашої політичної сили”.

 Гончарук вибачився за те, що міністри запізнилися на годину запитань до уряду. Він пояснив, що це пов’язано із рішенням подати  відставку. Прем’єр стверджує, що його заява “оформлена відповідно з Конституцією – написана на ім’я голови Верховної Ради, а в президента є право внести її до парламенту в будь-який момент”.

Гончарук кілька разів наголосив, як він поважає президента.

Гончарук: “Ми всі прийшли в парламент, у владу змінювати країну завдяки цій людині, Володимиру Олександровичу Зеленському. Ми всі його поважаємо і нам принципово мати довіру всередині команди на 100%. Останнім часом щодо уряду точиться велика кількість інформаційних атак і маніпуляцій. Їх мета – посіяти розбрат всередині команди”.

Виступивши, Гончарук з міністрами залишив сесійну залу, хоча нардепи вимагали поставити йому запитання. Спікер Дмитро Разумков заявив, що час вичерпано і це не передбачено регламентом.

Члени Кабміну почали писати пости у соцмережі на підтримку прем’єра Олексія Гончарука, який 17 січня повідомив про свою відставку. За даними джерел УП, радники Гончарука попросили написати подібні пости усіх міністрів. Про це вони пишуть у Facebook: пости віце-прем’єрів Дмитра Кулеби і Михайла Федорова, міністра освіти Ганни Новосад та міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксани Коляди, міністра розвитку економіки Тимофія Милованова

 Кулеба: “Я поважаю рішення Олексія Гончарука. Це були 4,5 місяці, за які я вдячний президенту Володимиру Зеленському, парламенту і прем’єру. У складі команди я робив і станом на зараз роблю все, щоб країна змінювалася на краще… Це було супер насичено, відповідально, прикольно і важливо”.

 Федоров: “Наш уряд перший за історію України, який не краде, не прийшов за квотами, і не має особистих цілей. Кожен день ми розгрібаємо безглуздий менеджмент попередніх команд в більшості сфер. Кожен день наша команда позбавляє джерел доходів злодіїв бюджету. За це прилітає. Жорстко. І це нормально. Ми не прийшли завойовувати політичні рейтинги. Ми прийшли з президентом зробити реальні зміни.

 Я підтримую Олексія Гончарука. Всю нашу команду. Ті процеси, які запущені потрібно довести до розуму”.  Федоров додав, що не тримається за посаду.

Про підтримку рішення прем’єра заявила і міністр освіти Ганна Новосад, вказавши, що “команда без довіри та взаємодії результатів не досягне”.

Міністр у справах ветеранів, ТОТ та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда назвала команду Гончарука “класичним урядом технократів, без політичних амбіцій, без олігархічних шлейфів, без кулуарщини”, де працювати “складно, але надзвичайно драйвово”. Вона підтримала позицію прем’єра, додавши, що чекає рішення президента.

Міністр розвитку економіки Тимофій Милованов заявив, що пишається тим, що йому довелося працювати з такими президентом, прем’єром, міністрами і підтримує Гончарука.

Також міністри у своїх постах заявили, що продовжують працювати до подальших рішень, “якими б вони не були”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *