Степанов про регіони із найгіршою динамікою розповсюдження коронавірусу: ситуація достатньо важка, складна, на межі критичності

Тижнева динаміка епідемії COVID-19 в Україні погіршилася: кількість нових і летальних випадків зростає, заповненість ліжок із киснем складає близько 58%, а більше 67 тисяч таких місць для людей із коронавірусом Україна не може забезпечити. 

В даний час найгірша ситуація із динамікою розповсюдження коронавірусу спостерігається у Києві, Хмельницькій, Миколаївській та Житомирській областях. Про це під час брифінгу, який транслювався на YouTube-каналі Кабміну, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Він зазначив, що тривожна тенденція зберігається загалом по Україні.

“В “червоній” зоні карантинних обмежень знаходиться 11 областей. Загальна заповненість ліжок з киснем складає близько 58%, і вона продовжує зростати”, – нагадав очільник МОЗ.

“Якщо подивитися, де найбільш напружена ситуація, в яких регіонах, то це місто Київ, Хмельницька, Миколаївська, Житомирська область. Це ті регіони, де є найбільша заповненість ліжок з киснем. Всі вони знаходяться на “червоному” рівні епідеміологічної безпеки. Ситуація достатньо важка, складна, на межі критичності“, – підкреслив він.

Степанов додав, що загалом у лікарнях перебуває понад 47 тисяч хворих. 

“Ми збільшили кількість ліжок і потужності нашої медичної системи до просто неймовірних цифр. У нас кількість ліжок із киснем складає близько 67 тисяч. Це вже ми дійшли до певної межі – і збільшувати далі немає куди, бо інші хвороби не робили канікул і їх треба також лікувати”, – заявив він.

Міністр також нагадав, що за минулий тиждень, з 29 березня по 4 квітня, в Україні від коронавірусу померли 2 455 осіб, що на 400 більше, ніж позаминулого тижня. Крім того, зросла загальна кількість захворілих за тиждень і склала 103 497 випадків.

Нагадаємо:

Станом на ранок 6 квітня в Україні офіційно було підтверджено 1 769 164 випадки коронавірусної інфекції. З них 13 276 виявлено за минулу добу.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”