Баришівська громада вимагає усунути з посади голову та його заступника, яких впіймали на хабарі

Раніше ми повідомляли про те, що на Київщині правоохоронці затримали посадовців «на гарячому» під час отримання ними близько 1,5 млн грн неправомірної вигоди. 

 Баришівська громада вимагає усунути з посади голову та його заступника, яких впіймали на хабарі

Таку суму вимагали голова Баришівської територіальної громади та його заступник з підприємців, які прагнули перемогти в аукціоні з продажу права оренди земельних ділянок площею у 12 га під будівництво та обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Крім того, фігуранти до проведення аукціону сприяли у зменшенні оціночної вартості земельних ділянок більш ніж у 10 разів.
 Баришівська громада вимагає усунути з посади голову та його заступника, яких впіймали на хабарі
У п’ятницю, 26 березня, у селищі Баришівка Броварського району під будівлею Баришівської РДА на площі Миру відбувся мітинг. Місцеві мешканці вимагали усунути з посади голову Баришівської ОТГ Олександра Вареніченка та його заступника з питань житлово-комунального господарства Юрія Шовтя, яких затримали на хабарі в розмірі 25 000 доларів США та 700 000 гривень.
Грошову винагороду посадовці отримали від двох забудовників в обмін на гарантовану перемогу в аукціоні та передачу в оренду земельних ділянок в межах ОТГ під будівництво багатоквартирних будинків – за ціною значно нижчою ніж ринкова.
Про це зявився пост у Фейсбуці  “Жіночий рух “ЗА Майбутнє”.
Як повідомляють депутати Баришівської селищної ради з партії «За Майбутнє» – Галина Самойлович, Сніжана Авраменко – попри затримання, вже цього понеділка голова разом з заступником вийшли на роботу й за один день оформили собі відпустки та матеріальну допомогу з місцевого бюджету в розмірі близько 100 тис. грн!
Водночас ні правоохоронні органи, ні Баришівська селищна рада так і не дали відповіді на запит депутатів про достеменні причини затримання голови та деталі справи – інформацію приховують! А Олександр Вареніченко вже навіть встиг подати апеляцію.
26 березня, в селищі Баришівка, що на Київщині, мало відбутися засідання селищної ради, під час якого на порядок денний було винесено питання про відсторонення від обов’язків голови Баришівської ОТГ – Олександра Вареніченка.
З самого ранку під будівлею Баришівської РДА, де відбувалась сесія, зібрались на мітинг представники громади. Люди вимагали звільнення Вареніченка та його заступника.
У підсумку, під тиском громадськості та опозиційних депутатів – зокрема, з партії «За Майбутнє» – у порядок денний були внесені питання: про відсторонення Баришівського селищного голови від посади на час розслідування, про скасування зарплати та доплат з місцевого бюджету для голови й про звільнення заступника селищного голови з питань ЖКГ та благоустрою Юрія Шовтя.
Також депутати вимагали відсторонити від обов’язків секретаря Баришівської селищної ради Надію Слухай, однак до порядку денного питання так і не потрапило.
За підсумками голосування, рада ухвалила звільнення Юрія Шовтя. Однак, коли справа дійшла до голосування за відсторонення від посади голови Баришівської ОТГ та позбавлення його заробітної плати й доплат – засідання було зірване.
Зі слів депутатки Баришівської селищної ради із партії «За Майбутнє» Сніжани Авраменко, посеред засідання секретар порушила регламент та зірвала сесію.
«Спочатку була оголошена перерва. А потім всупереч регламенту, не закінчивши засідання, секретар та прибічники чинного голови почали просто покидати залу. Не було оголошено про закінчення сесії, гімн також не пролунав», – повідомляє депутатка.
Таким чином, законність навіть прийнятих під час засідання рішень залишається під питанням.
На засідання також був присутній голова Броварської РДА Георгій Біркадзе. Він особисто підписав два листи – до НАБУ та Північного офісу Держаудитслужби з вимогою відреагувати на ситуацію в Баришівській ОТГ.
 Баришівська громада вимагає усунути з посади голову та його заступника, яких впіймали на хабарі
Громада вимагає розслідування та законного покарання!

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”