Фонд соцстраху розширить верифікацію держвиплат для населення

Фонд соціального страхування розширить верифікацію держвиплат для українців. Проходити перевірку будуть допомога з тимчасової втрати працездатності, а також у зв’язку з вагітністю та пологами. Процес верифікації не вплине на терміни фінансування допомоги, повідомила прес-служба Фонду соціального страхування.

«Верифікація виплат повинна забезпечити цільове використання коштів та мінімізувати ризик помилок при здійсненні виплат», – йдеться в повідомленні.

Найближчим часом будуть оброблені технічні питання інформаційного обміну для проведення верифікації, підписаний відповідний протокол і оновлений договір з Міністерством фінансів, додали у відомстві.

У фонді планують розробити механізм надання рекомендацій у разі виявлення невідповідностей даних. Верифікація буде проводитися для всіх видів матеріального забезпечення та страхових виплат ФСС.

«Будуть впроваджені механізми превентивної верифікації, яка дозволить запобігти вчиненню нецільових витрат», – відзначили у фонді.

З початку карантину соцвиплати допомоги по безробіттю в Україні склали в цілому 15,8 млрд гривень. Через центр зайнятості були працевлаштовані понад 600 тисяч українців.