Фахiвцi назвали крок, який зробить Україну привабливою для iнвесторiв
Поки наша влада мрiє, сусiди показують приклад, як треба робити економiку країни привабливою.
Наприклад, з 2017 року податок на прибуток компанiй у сусiднiй з нами Угорщинi становитиме лише 9%! Криза пiдштовхує країни до змiн оподаткування, зокрема, до зменшення податку на корпоративний прибуток. Вiдповiдно до дослiдження мiжнародної компанiї KMPG, у 2015 роцi найменшим вiн був у Чорногорiї (Монтенегро) — 9%, а також у Болгарiї, Боснiї i Герцеговинi, Гiбралтарi, Македонiї, Парагваї, Катарi (10%)
. — Що дає зменшення податку на прибуток компанiй?
— Це шлях до залучення iнвестицiй, пiдвищення привабливостi країни, — пояснює Валентина Пронiна, незалежний податковий експерт. — У нiй буде бiльше реєструватися пiдприємств, активiзується рух коштiв. Це як у торгiвлi: коли ми знижуємо цiну, заробляємо не на прибутку, а на оборотi. Приблизно те саме планує зробити Угорщина. В країнi активiзується пiдприємницька дiяльнiсть, зростуть прибутки. Загалом такi змiни в оподаткуваннi запроваджують через кризу, для пiдтримки власного бiзнесу.
— Однак такi змiни в оподаткуваннi означають, що надходження до бюджету зменшаться?
— Так, але на дуже короткий час, якщо бiзнес буде розвиватися, то цi втрати швидко компенсуються.
— Чи не варто й Українi пiти цим шляхом?
— Як альтернативний варiант ми також могли б пiти назустрiч своєму бiзнесу й зменшити цей податок. Це полегшило б життя пiдприємцям у цi важкi кризовi часи. Можна було б допомогти людям вижити.
— Якби в нас була низька ставка податку на прибуток, то тодi б кошти з України масово не йшли в офшори?
— Для цього треба мати таку ставку, як в офшорах. Тобто слiд знижувати цей податок кардинально — хоча б до 10%.