Екс-мер Переяслава-Хмельницького, який заборонив мітинги під час євромайдану, залишився на волі

Суд обмежив покарання чиновника одним роком умовного терміну. Про це стало відомо з вироку Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 16 травня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.

На лаві підсудних опинився екс-мер Переяслава-Хмельницького Олександр Шкіра. Як видно з матеріалів досудового розслідування, в січні 2014 року він, перебуваючи на посаді міського голови, незаконно перешкоджав проведенню мітингів протесту. Масові заходи були організовані Всеукраїнським об’єднанням «Майдан»; в них також брали участь Центр захисту прав людини «Свобода», партія «Союз», партія «Райдуга» та інші організації.

Використовуючи своє службове становище, мер змусив підлеглих виготовити документи, що містять неправдиву інформацію про існування загрози життю і здоров’ю городян під час проведення акцій. На підставі цих документів Шкира подав позов до окружного адміністративного суду від імені міськради про обмеження права на мирні збори і заборону мітингу.

Такі дії мера були кваліфіковані звинуваченням за ст. 340 КК України. Шкіра не визнав своєї провини в цьому злочині і заявив, що діяв суто в інтересах міста, намагався не допустити кровопролиття і забезпечував нормальне функціонування установ і підприємств.

Вивчивши матеріали слідства і показання свідків, суд прийшов до висновку, що Шкіра не мав достатньо законних підстав для складання позову, що обмежує конституційні права громадян. В результаті, мер був засуджений до 5 років ув’язнення, які суд замінив на 1 рік умовного терміну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *