Екс-голова Держдепу: Українські реформи загрузли, країна асоціюється зі словом “корупція”

68-й держсекретар США Джон Керрі обережний, як і личить досвідченому дипломату. Розмовляючи з НВ, він уникав занадто категоричних оцінок і робив їх лише в тих питаннях, в яких склався однозначний консенсус розвинених країн, – як, наприклад, в ситуації з Північною Кореєю.

73-річний американський політик приїхав до України на запрошення Фонду Віктора Пінчука. Він добре знає українську тему, адже, будучи одним з провідних членів адміністрації президента Барака Обами в 2013-2017 роках, якраз застав час, коли Україна з країни втрачених можливостей перетворилася в нову батьківщину революції і найгарячішу точку континенту, а потім спробувала почати все з нуля.

Саме тоді Керрі неодноразово спілкувався з українськими лідерами – президентом України Петром Порошенко і тодішнім прем’єром Арсенієм Яценюком. Коментарі Керрі супроводжували всі ключові події українсько-російського військового конфлікту, який почався в 2014 році. Саме Керрі став одним з ідеологів антиросійських санкцій США.

Джон Керрі, голова Держдепу в адміністрації Барака Обами, що знає не з чуток українське питання, розмірковуючи про наші зміни, використовує слово загрузли, називає історію з Саакашвілі непередбачуваною

Колишній голова Держдепу США Джон Керрі в інтерв’ю НВ розповів про проблеми зі швидкістю реалізації реформ в Україні. За його словами, за кордоном країна асоціюється зі словом “корупція”.

“Схоже, українські реформи загрузли і не просуваються так швидко, як це повинно відбуватися, щоб простимулювати приплив інвестицій, переконавши інвесторів у прозорості та контрольованості процесів на українському ринку. Коли я спілкуюся з людьми, які бажають вкладати гроші в Україну, вони весь час згадують про корупцію. Це слово найбільш популярне в розмовах про Україну”. – сказав Керрі.

Водночас він відмовився давати оцінку якості президентської влади в Україні.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *