Екологи назвали причини масового замору риби в річці Альта

Більше тижня тому, 1 вересня, Рибоохоронний патруль Київщини виявив, що в річці Альта, що протікає через місто Переяслав, відбувається масовий замор риби а сама водойма почала суттєво міліти

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з покликанням на сторінку ” Управління Держрибагентства у м. Києві та Київській області” у Facebook.

Відтак після тривалих досліджень водойми було з’ясовано, що причинами низького рівня води стали: зміна клімату, масові забудови приватних садиб, будівництво доріг, дамб, переїздів через річку та завищення відміток водоскидних споруд.

Зауважимо, що річка Альта є правою притокою річки Трубіж. Тож спеціалістами Трубізького управління постійно утримується рівень води на русловому шлюзі № 1 р. Трубіж на відмітці 210-230 см, що створює підпір води на річці Альта саме в центрі Переяслава, але він не впливає на гідрологічний стан ділянки річки, де відбувся замор риби.

Слід сказати, що під час обстеження берегової лінії річки Альта при огляді мертвої риби карась не виявлено ознак захворюваності та зовнішніх паразитів, поверхня без механічних пошкоджень. Тому причинами факту загибелі водних біоресурсів є:

  • неналежне ставлення людини до водойми (виявлено пластикові пляшки, поліетиленові пакети тощо);
  • незадовільна робота державних структур (річка заросла, до берега важко підібратись, виявлені процеси гниття гілок дерев та очерету);
  • аномальна спека, в результаті чого відбулося зменшення кількості розчиненого у воді кисню та розростання синьо-зелених водоростей, які при гнитті виділяють токсини);
  • неможливість природного водоочищення річки в зв’язку з тим, що даний рік видався маловодним (коли розраховуються гранично допустимі норми викидів у водні об’єкти стічних вод, розраховується сезонність і наповненість вод. Але якщо наповненість вод стала меншою, то велика концентрація викидів позбавляє водойми можливості водоочищення).

Нагадуємо:

Київським рибоохоронним патрулем ініційовано пропозицію щодо створення комісії з розроблення Програми розчищення корінного русла водойм на Київщині. (http://kv.darg.gov.ua/_kijivsjkij_riboohoronnij_0_0_0_1625_1.html).