Дружини мільйонерів отримують допомогу при народженні дитини
Єдиного реєстру соціальних виплат в Україні немає. Тому назвати точну кількість пільговиків важко. Соціальні виплати отримують від 12 до 20 мільйонів українців, говорить економіст Борис Кушнірук передає NewsOboz.org з посиланням на Gazeta.ua.
Коли Павло Розенко став міністром соцполітики, говорив з ним про реєстр. Питав, скільки грошей потрібно на його створення. Він називав суму 60 мільйонів гривень. Зараз мова про 300. Пільги в формі безкоштовних послуг дають можливості для зловживань. Як визначити, скільки пільговиків насправді проїхали в автобусі або тролейбусі? Вважають за якимось коефіцієнту. Перевізники дадуть більше хабара, отримають компенсацію вище. Від заміни пільг грошовою допомогою в першу чергу виграє бюджет. Скоротяться витрати. Стане зрозуміло, хто отримує пільги і чому. Виявиться повно “мертвих душ”.
Гроші потрібно розподіляти так, щоб допомогу отримували бідні. Або пропонувати пільги на певних умовах. Наприклад дамо субсидію, якщо придбаєте енергоефективні лампочки, твердопаливний котел. Потрібно допомагати не за категоріями: багатодітні сім’ї, матері-одиначки, пенсіонери. А індивідуально тим, хто її потребує. Безкоштовний проїзд зараз діє тільки для городян. Пенсіонери, які живуть в селі, рідко користуються ним. Порошенко, Ющенко багатодітні батьки. Теж претендуватимуть на пільги? Знаю ситуації, коли дружини мільйонерів отримують допомогу при народженні дитини.
Найпростіше монетизувати проїзд в громадському транспорті. Наприклад, пільговики платять половину вартості проїзду. Тоді буде зрозуміло, скільки людей користуються цим. І перевізники не будуть в збитку, тому що возитимуть пільговиків за половину вартості. Ми бідна країна, а намагаємося допомогти всім. Як можна давати пільги половині населення? На Заході допомогу виділяють обмеженій кількості людей. Для малозабезпечених організовують безкоштовне харчування в спеціальних їдальнях, видають продуктові набори.