Довгострокова програма МВФ з Україною відкладена, обговорюють нову 18-місячну

Міжнародний валютний фонд і Україна обговорюють нову 18-місячну програму фінансування stand-by, яка допоможе впоратися з наслідками пандемії COVID-19 в економіці та охороні здоров’я. Програма розширеного фінансування, про яку домовилися у грудні 2019 року, відкладається, тому що українська влада ще не виконали умови для отримання коштів. Про це на брифінгу заявив спікер МВФ Джеррі Райс, передає “Уніан“.

“У грудні минулого року Україна і МВФ домовилися про умови трирічної програми розширеного фінансування. Україна досі працювала над виконанням цих умов, коли трапилася пандемія. Тому ми почали обговорення нової угоди про фінансування, яке допоможе Україні ефективно впоратися з наслідками пандемії в економіці і охороні здоров’я”, – розповів він.

Райс зазначив, що на даний момент в Україні проводять віртуальну місію з обговоренням параметрів нової 18-місячної програми, яка буде швидше резервною угодою. Про яку суму йдеться, спікер не уточнив.

“З огляду на безпрецедентну неясність економічних і фінансових прогнозів, переговори переключилися на цю нову 18-місячну програму. Але коли почнеться відновлення економіки, фокус переговорів знову повернеться до більш тривалої програми розширеного фінансування, яка вимагає проведення в Україні структурних реформ і яка сприятиме її економічному зростанню”, – додав він.

Нагадаємо:

Міжнародний валютний фонд призначив нового голову місії в Україні. Головою місії Міжнародного валютного фонду до України стала Іванна Владкова Голлар.