У Чернігівській області сталася екологічна катастрофа

У Чернігівській області сталася екологічна катастрофа Отруйна вода з Чернігівської області може потрапити до Києва.

Ще одна річка в Україні отруєна. На цей раз на Чернігівщині. І якщо прокуратура відкрила справу з цього приводу, то екологи ніяких проблем не бачать. Тим часом забруднена вода річки Остер тече в Десну, а далі до Дніпра, пише Хроніка.інфо з посиланням на 24 канал.

Володимир Кириченко живе поблизу річки. Через жахливий сморід вікна вони не відкривають. У метрі від річки ростуть овочі. Чоловік зізнається – за все своє життя такого ще не бачив. “Почалося це десь з п’ятниці. Вода стала такою рудуватою. В суботу вона ще потемніла, по воді пішли кола, як після мастила, бензину або солярки”, – розповів Володимир Кириченко.

У неділю вода вже була чорною, з’явився їдкий запах. До цього вода була прозорою, навіть можна було побачити дно. Зараз же взагалі нічого не видно. Купатися ніхто не наважується. У воді багато мертвої риби. На березі знаходили трупи тварин.

Від забруднення вже страждають і люди. Чотирирічний онук Любові Корімби потрапив до лікарні. Малий викупався в річці, коли вода вже була брудною. Потім у хлопчика болів живіт, піднялася температура.

Що було з дитиною, в лікарні так і не сказали. Чи дійсно хвороба спровокувала брудна вода, до сих пір невідомо. Чиновники кажуть – більше ніхто не скаржився. У Козелецької районної держадміністрації розповідають – забруднення виявили ще 2 тижні тому. З тих пір тільки відстежували ситуацію, виловлювали і знищували мертву рибу. Що робити далі, не знають. Чи не з’ясували і причини забруднення.

“Попередні аналізи показали малий вміст кисню в воді. Остаточних результатів на сьогоднішній день поки що експертиза не зробила. Прокуратурою за фактом забруднення внесені до єдиного реєстру злочинів, проводиться розслідування,” – розповів голова Козелецької районної державної адміністрації Володимир Швед.

У місцевій санітарній службі теж немає відповіді на це питання. Тільки констатують: вода дійсно брудна. Радять не купатися і не рибалити. А в екологічній інспекції Чернігівської області взагалі кажуть, що в ситуації винна сама природа.

“Ніяких несанкціонованих скидів або аварійних ситуацій не було. Ми не можемо шукати причину в цьому. Я думаю, що ця причина – це дійсно болотні води, це рослинні залишки, вони дають саме таку забарвлення”, – переконаний начальник відділу контролю Державної екологічної інспекції Ольга Шедько.

Але місцеві жителі в це не вірять. Остаточні результати експертизи будуть ще не скоро. А ось Мінекології вже заявило – деякі показники перевищені в кілька разів. У цій ситуації жителів селища Козелець радує тільки те, що вода в їх кранах – не з Остера. Втім, через екологічне лихо на Чернігівщині вже хвилюються і в столиці. Адже вода з річки тече в Десну, а далі до Дніпра. У Київводоканалі запевняють – поки загрози немає. Воду перевіряють кожну годину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *