Дослідження: Росія втратить всемеро більше України, якщо контракту на транзит газу не буде

У разі припинення транзиту російського газу через газотранспортну систему України з 1 січня 2020 року, втрати Росії можуть сягнути 3,4 млрд євро за перший квартал 2020 року. Україна втратить дохід від транзиту на суму близько 0,5 млрд євро

Такий висновок наведено у дослідженні, проведеному німецьким Інститутом з вивчення економіки енергетики при Кельнському університеті (EWI).

Таким чином, російська економіка може втратити майже у 7 разів більше коштів, аніж українська у випадку так званого “нульового” транзиту.

Втрати Росії у дослідженні пов’язують з тим, що країна не зможе у повній мірі отримати свою експортну виручку від експорту газу. Втрати України – з тим, що вона не отримає плати за транзит, яка щороку приносить до $3 млрд доходів.

Економічних втрат, у разі неукладення нової угоди про транзит газу, зазнає і ЄС. Зокрема, у разі відсутності транзиту російського газу через Україну, ціни на газ у Європі можуть значно зрости, через що економіка країн ЄС може зазнати близько 1,5 млрд євро втрат. У разі ж, якщо зима буде холодною, то ця сума може зрости до 2,1 млрд євро.