Дніпровський меткомбінат опинився під загрозою зупинки через виведення обігових коштів в офшор

Дніпровський меткомбінат, що входить до складу групи ІСД, опинився під загрозою зупинки. Оборотні кошти підприємства були виведені в офшор, а Госпсуд Дніпропетровської області ініціював банкрутство комбінату.

Як передає Цензор.НЕТ з посиланням на “Подробности”, про це йдеться в статті “На грані: чому ДМК може зупинитися”
“Першою ластівкою” став позов до комбінату бізнесмена Рафіка Дау (і за сумісництвом родича О. Мкртчана). Як виявилося, Дніпровський меткомбінат за вказівкою гендиректора ІСД отримав кошти від Р. Дау на виробництво продукції, які в підсумку були виведені на кіпрський офшор, тим самим залишивши завод без оборотних коштів “, – йдеться в статті.
Пізніше стало відомо про старт 31 травня процеури банкрутства ДМК, ініційованої Господарським судом Дніпропетровської області. Формальним приводом для таких дій став позов маловідомої ТОВ “Технобудмонтаж Груп”, якій підприємство заборгувало всього 2,5 млн. грн.
“Це призвело до того, що комбінат не може повноцінно розпоряджатися своїми коштами на рахунках, у тому числі фінансувати соціальну сферу, оскільки повинен спрямовувати всі гроші на погашення поточних зобов’язань перед кредиторами”, – констатується в матеріалі.

Одним з факторів, що вплинули на ДМК, став конфлікт акціонерів ІСД, які оскаржують в судах умови продажу акцій. Цей факт паралізував прийняття рішень в ІСД, в результаті чого корпорація втратила керівництво: термін дії доручення виконавчого директора Максима Завгороднього на право займати цю посаду закінчився. Природно, під удар потрапили активи ІСД, перш за все, ДМК, кредиторська заборгованість якого перевищила 80 млрд.грн. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *