Детективи НАБУ зі справи Гладковського відбулися попередженням і доганою
Національне антикорупційне бюро притягло до дисциплінарної відповідальності двох детективів головного підрозділу НАБУ, яких викрили на перешкоджанні діяльності адвоката.
Про це повідомляє прес-служба бюро.
До одного з них, який є керівником відділу детективів, застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді попередження про неповну службову відповідність. Іншому детективу цього ж відділу оголошено догану.
“Також до дисциплінарної відповідальності притягнуто працівника управління спеціальних операцій”, – йдеться в повідомленні.
У НАБУ розповіли, що події, які стали приводом для притягнення детективів до дисциплінарної відповідальності, відбулись у лютому 2019 року. Після цього бюро провело службове розслідування і дисциплінарна комісія визначила вид покарання.
“Ми проаналізували ситуацію, що склалася, обговорили її з представниками адвокатської спільноти під час засідання Ради громадського контролю. Провели роз’яснювальну роботу з детективами і плануємо в майбутньому співпрацювати в цьому напрямку з адвокатами”, — зазначив Ситник.
Раніше Національне антикорупційне бюро заявило, що завершило службове розслідування щодо можливої причетності своїх співробітників до корупції в оборонній сфері. “Висновки розслідування надані Дисциплінарній комісії, яка прийматиме рішення щодо наявності в діях співробітника НАБУ складу дисциплінарного проступку”, – йшлося тоді у повідомленні.
На час його проведення від виконання посадових обов’язків відсторонили у працівників, згаданих в оприлюдненому журналістами листуванні.
Розслідування тривало до 4 квітня. За це час 5 детективів провели 23 опитування, в тому числі, колишніх співробітників бюро, опрацювали понад 1000 аркушів документів.
Про результати перевірки мають також поінформувати Державне бюро розслідувань та Національне агентство з питань запобігання корупції.
Службове розслідування перевіряло події 2016-2017 року за 5 напрямками: листування НАБУ з “Укроборонпромом” та компанією “Оптимумспецдеталь” стосовно останньої; приховування матеріалів листування; можливе розголошення працівниками НАБУ даних листування стороннім особам; можливе отримання подарунків; можливі неправомірні дій під час розслідування справи щодо “Укрзалізниці”.
Нагадаємо:
- Видання “Bihus.info” у лютому-березні оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері.
- За даними журналістів, постачання контрабандних російських деталей за завищеними цінами організував 22-річний син заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський. Його батько нібито щонайменше один раз отримував “відкат” у 30 тисяч доларів з цієї схеми, а усі слідчі органи, включно з НАБУ, “зливали” справи по Гладковському за хабарі.
- НАБУ розпочало службове розслідування і відсторонило детективів, про яких йшлось у матеріалі журналістів.