Дерев’янко просить Гройсмана роз’яснити, чи обґрунтоване підвищення тарифів

Народний депутат від партії “ВОЛЯ” Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням роз’яснити, чи обґрунтоване та доцільне підвищення тарифів на електроенергію та газ.

Дерев’янко просить Гройсмана роз’яснити, чи обґрунтоване підвищення тарифівПро це повідомила прес-служба нардепа.

“В Україні протягом 2006–2014 років тариф на газдля населення в національній валюті збільшився на 584 % (майже в 7 разів) — зі 175 грн. до 1197 грн. за 1000 м. куб”, — підкреслив Дерев”янко.
При цьому 03.03.2015 року НКРЕКП  збільшила тариф на газ для населення в середньому на 285%, що є необґрунтовано завищеним, додав нардеп.

Він також обурився тим, що з 01.05.2016 року в черговий раз зросли тарифи на комунальні послуги.
“Означений стан речей існує в Україні у той самий час, коли рівень доходу громадян є надто заниженим, що не узгоджується з міжнародним принципом забезпечення права на гідний рівень життя”, — підкреслив Дерев”янко.

Він додав, що ціна газу зумовила подорожчання вартості всіх інших “комунальних благ”. “Постійне підвищення цін і тарифів на електроенергію та газ призводить до збільшення кількості отримувачів житлових субсидій, поглиблення “перехресного” субсидіювання на ринку природного газу та в енергетиці, а також підвищення рівня бідності навіть серед працюючого населення”, — вважає депутат.

У зв”язку з цим Дерев”янко просить Гройсмана:

1.  Надати інформацію:

–  яка собівартість видобування газу ПАТ “Укргазвидобування”;

–  яка частка газу, видобутого ПАТ “Укргазвидобування”, використовується для потреб населення;

–  чи передбачені чинним законодавством правила конкретних розрахунків щодо встановлення тарифів на газ і якими нормативно-правовими актами вони регламентуються;

–  які складові тарифів на електричну енергію та газ для всіх категорій споживачів;

–  з яких причин станом на сьогоднішній день встановлюються підвищені тарифи на електричну енергію та газ.

2.  Надати роз”яснення щодо обґрунтованості та доцільності підвищення цін і тарифів на електроенергію та газ.

Нагадаємо, з 1 травня 2016 року в черговий раз зросли тарифи на комунальні послуги. Так, граничний розмір роздрібних цін на газ з урахуванням всіх тарифів та ПДВ для побутових споживачів та підприємств теплокомуненерго встановлено на рівні світових цін — 6879 грн. за 1000 м. куб. Водночас скасовано норму споживання газу за пільговою ціною, яка складала 3600 грн. за 1000 м. куб. при споживанні до 1200 м. куб. протягом опалювального сезону.У жовтні 2016 року та в квітні 2017 року очікуються ще дві чергові хвилі подорожчання газу, який тягне за собою подорожчання тепла.

Дерев”янко також звернувся до Президента Петра Порошенка з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася у зв”язку з підвищенням тарифів на електроенергію та газ.

Прес-служба народного депутата Юрія Дерев’янка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *