Депутат Жанна Федорук: мої проекти відкладаються на невизначений термін
Сьогодні, 25 січня 2020 року, відбулося засідання комісії по розгляду проектів громадського бюджету.
Почну з того, що депутат Олександр Калашник, який є членом цієї комісії, запитав чи є в мене диктофон, щоб вести запис. Була цим збентежена, адже всі записи в міській раді проводить інформаційний відділ. Його працівники записують всі засідання комісій та сесій ради. Хоч, звісно, і я, як депутат, маю таке право, бо являюся захисником інтересів громадян свого округу. Бо передати виборцям зміст того, як саме розглядалося те чи інше питання округу легше, давши прослухати їм запис. Та й для самих посадовців думаю простіше писати протокол, який буде підтвердженням того, що в ньому все записано вірно згідно аудіо запису…
Згідно Положення про громадський бюджет у розділі 4 пункт 6. «Координаційна рада проводить свої засідання гласно та відкрито. Про час та місце проведення засідання повідомляється за 3 календарних дні через офіційний веб-сайт Переяслав-Хмельницької міської ради та засоби масової інформації.»
Далі О.Г. Калашник мене запитав, до чого був вчорашній спіч від мене на сесії. Напередодні дійсно відбулася сесія міської ради, на якій я попросила секретаря внести до протоколу засідання мої зауваження про порушення міським головою Регламенту ради в питанні ненадання слова депутатам для виступу по обговорюваних питаннях та вказати на те, що голова комісії з дотримання регламенту, правопорядку й законності Олександр Калашник жодним чином не реагує на ці порушення….
А тепер про саме засідання комісії. Першим питанням розглядався проект «Спортивно – ігровий комплекс по вул. Зоряна, мікрорайон «Тепличний». Минулого року я врахувала зауваження членів комісії про занадто велику його суму та про те, що він (комплекс) передбачається на ділянці перед двором депутата Шинкаря Ю.С. Тому й зменшила в проекті суму з 240 тис.грн. до 177 858 грн., попросила надати іншу ділянку, на якій буде можливим поставити цей майданчик. Однак архітектор в генплані віднайшла лише ту ж саму ділянку громадської забудови, на якій вже вказано про побудову спортивного комплексу та дитячого садочку. Саме тут, на місці спортивного комплексу, і було погоджено визначити місце цієї ділянки, але з іншої її сторони. І всі тоді погодилися, адже це відповідає генплану міста…
З Положення про громадський бюджет: 5. Проекти повинні відповідати таким істотним вимогам: 6) проект у сфері просторового розвитку має відповідати Генеральному плану міста Переяслав-Хмельницького, іншій містобудівній документації та реалізовуватись на землях та об’єктах, які належать до комунальної власності територіальної громади міста
Першим на засіданні комісії виступив Григорій Карнаух і вказав, що потрібно розділити зону баскетбольної площадки і дитячого майданчику. Віктор Толочин підтримав, що можна додати ще й огорожу, а начальник відділу капітального будівництва навіть запропонував освітлення на сонячних батареях. Далі слово взяв Шинкар Ю.С., запропонувавши відкласти розгляд цього питання, щоб визначитися з самою ділянкою. І це при тому, що ще до Нового року на місце виїздили працівники міської ради і конкретно визначили її місце на розі вулиць Зоряна та Новорічна. Але Шинкар Ю.С. наполягав на відкладанні питання, поки не вкажуть конкретно земельну ділянку і не розберуться (хоч до проекту я підклала всі графічні матеріали, які надала мені архітектор міста)! Далі пролунали пропозиції робити проект землевідведення не на 10 соток, а на всю зону громадської забудови… А це ж більше 2 га. На подібне може піти від 6 місяців до року часу і т.д. В результаті члени комісії проголосували за те, щоб почати всі роботи по-суті з нуля, тобто з відведення земельної ділянки. Гроші ж, звісно, на майданчик поки що не виділяти. Мовляв, все робити поетапно.
Крім того, згадали на комісії ще й про проект «облаштування простору біля Якоря» з клумбою та східцями. На який земля, до речі, теж НЕ ВИДІЛЯЛАСЯ, натомість гроші на ці роботи витрачати вже почали! Тільки чомусь і до цих пір Проект чомусь не доробили! Я наголосила на тому, що коли людина пише проект, вона не думає про відведення землі, вона думає як зробити краще для людей міста. Натомість у місті вже давно все ПОВИННО знаходитися на балансі та й земля повинна бути відведена під всіма об’єктами і пам’ятниками. Це ж не питання до авторів проекту! Це питання до роботи працівників ради!
Другим на комісії розглядався проект “Реконструкція вуличного освітлення з використанням енергоефективних LED світильників в м. Переяславі вулиці Дощова”. Я нагадала членам комісії, що причиною написання даного проекту стало те, що на цій вулиці взагалі не було освітлення, хоч я неодноразово подавала депутатські звернення і вул. Дощова вже давно знаходиться в програмі Благоустрою міста. Однак лише минулого року там встановили 5 світильників від провулку Тепличний, а далі 10 опор без світла і люди жаліються, що світла чекали всі, а зробили лише деяким! Саме тому, що в міській раді вже були прецеденти, коли вигравали проекти громадського бюджету по освітленню, то і я змушена була написати ще й такий проект.
Потім виступив Олександр Лесик і запропонував внести зміни, щоб наступні громадські проекти вже не стосувалися програм Благоустрою чи будівництва, а були лише соціальними, бо питання оформлення землі відкидає проекти на довгостроковий термін. Оскільки сьогодні є й інші не реалізовані проекти, то скоро вже ніхто не матиме бажання подавати свої на громадський бюджет. Мовляв, проекти, що стосуються благоустрою, можна робити “поточкою” або “капіталкою”.
З Положення про громадський бюджет: При формуванні проектних пропозицій, які включають роботи з будівництва, реконструкції або капітального ремонту об’єктів, авторам необхідно керуватись переліками орієнтовних цін на основні будівельні матеріали, вироби на конструкції, розміщеними на сайті Міністерства регіонального розвитку та будівництва України пункт 4. Подані проекти для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету міста Переяслав-Хмельницького повинні відповідати пріоритетам розвитку міста, визначеним у Програмі соціально-економічного розвитку міста Переяслав-Хмельницького на відповідний рік, та бути спрямовані, зокрема, на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів у всіх сферах життєдіяльності міста.
Шинкар Ю.С. сказав наступне:”Я розумію, що ви, Жанна Володимирівна, вже поздоровили виборців з новим роком і пообіцяли їм виконання проектів… (Зауважу, що в 2019 році заступник міського голови Устич Н.М. мені сказала, що грошей з 1 млн.грн. громадського бюджету на ваші проекти вистачає і до проекту по освітленню взагалі питань немає) . Далі Шинкар Ю.С. запитав начальника ВУКГ, чи вони самі зроблять світло на вулиці Дощовій. Артем Гриценко підтвердив, що вони це зроблять самі. Я запитала у начальника ВУКГ, а чому ж тоді у його відповіді №150 від 16.04.2019 року на моє депутатське звернення по освітленню цієї вулиці він офіційно відповів, що для монтажу вуличного освітлення необхідно виготовити технічні умови, проект та виконати монтаж вуличного освітлення… Та хіба ж я заперечую, нехай самі роблять, головне, щоб зробили, а не тільки пообіцяли. Для мене головне, щоб у людей світло було.
Далі член комісії Якименко І.П. зауважив, що при таких роботах дійсно треба виготовляти проект і на це обов’язково вкаже керівництво РЕСу. Калашник О.Г. дав пропозицію перенести туди економні світильники, які звільняться після впровадження НЕФКО. Я нагадала йому про те, що там слабка підстанція і постійно падає напруга, тому треба встановлювати ще й щити і підключатися до іншої лінії. На це Шинкар сказав, що “і без проекту вашого зроблять”. То чому ж тоді 4 роки вулиця є у міських Програмах, а її не роблять? Від Жарко Ю.М. поступила пропозиція вивчити це питання у спеціалістів.
Почалося голосування і жодна пропозиція не набрала достатньої кількості голосів.
З Положення про громадський бюджет Е-сервіс «Єдина система громадських ініціатив» (www.e-dem.in.ua) – це онлайн сервіс, який дозволяє приймати участь у голосуванні за проекти, у рамках громадського бюджету м. Переяслав-Хмельницького, використовуючи BankID, електронно-цифровий підпис або інший метод ідентифікації.
Тому я поїхала до РЕСу, зустріла керівника підрозділу «Міськсвітло», який пояснив, що вони не можуть порушувати норми ПУЕ і самостійно підключати нову лінію від підстанції чи встановлювати щит. Для цього обов’язково потрібно проект і дозвіл від РЕСу.
Повертаюся знову до міськради в надії застати засідання комісії, але там залишилося лише 3 її члена. В кабінеті заступника голови Устич Н.М. на словах передаю їм все, що мені пояснив керівник «Міськсвітла». Кажу, що лише один дзвінок до нього під час засідання комісії міг би надати її членам правдиву і технічно грамотну інформацію! Наразі ж з таким її рішенням люди на вулиці Дощовій знову залишилися без світла! Наголошую на тому, що комісія не проголосувала за цей мій проект лише тому, що деякі депутати, не знаючи правильної інформації (або роблячи це навмисно), доносять до членів комісії недостовірну інформацію і цим спонукають до розкидання голосів при голосуванні за проект.
Зараз пишу це тому, що переяславці нарешті повинні знати правду, як у нас все відбувається! Коли я була ще в кабінеті заступника, до нього зайшов міський голова Тарас Костін. Побачивши, що я плачу, він з нотками іронії в голосі запитав: «Жанна Володимирівна, ви що плачете? А що таке, у тю-тю-тю –тю»….
Так, я жінка. Буває так, що сльози підступають до очей. Особливо, коли бачу, що мене обманюють у вічі, розігрують переді мною різні сценарії і театральні сценки, попередньо домовившись, як її (депутата Федорук) вчергове “завалити”, щоб не доведи Боже, не пройшла на майбутніх виборах до ради. Саме тому й доводиться тепер думати над тим, чи взазалі брати участь у наступних виборах, адже мені навмисно не дають нічого виконати з моєї передвиборчої програми. Мене постійно й підступно обводять “навколо пальця”.
Сили у жінки в руках мало, тому плаче совість….
З повагою до виборців депутат Жанна Федорук