ДАНИЛЮК: МОРАТОРІЙ НА ЕКСПОРТ ДЕРЕВИНИ СЕБЕ НЕ ВИПРАВДАВ
Міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв’ю «Фокусу» констатував, що мораторій на експорт деревини переслідував дві мети: зупинити неконтрольований вивіз лісу і мотивувати внутрішнє виробництво деревних виробів. На думку урядовця, ні перше, ні друге завдання не були виконані.
«Це просто профанація і стимул для розвитку сірого ринку. Насправді вирубка лісів не зупинилася, він вивозиться з мінімальним рівнем обробки, а виробництво при цьому не зросло. Меблі в Україні не виробляють з іншої причини – через відсутність нормального бізнес-клімату. Ось за це потрібно боротися. Саме над цим уже кілька місяців працює моя команда. Ми ліквідуємо податкову поліцію, запустили реформу податкової і митниці, розробили разом з бізнесом, незалежними експертами та депутатами антикорупційний законопроект податкових змін, який зараз знаходиться в парламенті. Бізнес дуже чекає його прийняття депутатами. Тому я проти мораторію, так як він приховує реальні проблеми з бізнес-кліматом і сприяє тінізації економіки. Я за дерегуляцію і нормальні умови розвитку бізнесу», – зауважив глава Мінфіну.
Нагадаємо, на днях єврокомісар з питань європейського та соціального діалогу Валдіс Домбровскіс заявив, що Україна може отримати наступний транш макрофінансової допомоги від ЄС у січні 2017-го року, якщо найближчим часом дозволить експорт необробленої деревини.
«Однією з умов отримання траншу є зобов’язання України не запроваджувати нові торговельні бар’єри, що суперечать договору про вільну торгівлю, який підписаний між ЄС та Україною. Є реальна можливість упродовж грудня цей законопроект (про скасування заборони експорту деревини – ред.) ухвалити. У такому випадку виплату траншу ми можемо зробити вже у січні», – зазначив Домбровскіс.
Перед цим Президент України Петро Порошенко пообіцяв скасувати заборону на експорт деревини під час візиту до Брюсселя на саміт Україна-ЄС, який відбувся 24 жовтня.
У жовтні голова представництва ЄС в Україні Юґ Мінґареллі заявив, що Євросоюз очікує від України скасування заборони на експорт лісу та врегулювання питання соціальної допомоги внутрішнім переселенцям для надання чергового траншу макрофінансової допомоги в 600 мільйонів євро.
У вересні віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, перебуваючи з візитом у Києві, заявив, що Україна зможе отримати транш допомоги у розмірі 600 мільйонів євро від Європейської комісії, якщо ухвалить низку «енергетичних законів».
22 травня 2015 року на саміті «Східного партнерства» у Ризі Європейська комісія й уряд України підписали меморандум про порозуміння щодо надання Києву макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 мільярда євро.
Перший транш Україна отримала ще у 2015 році. Але 19 травня голова місії Європарламенту з бюджетного контролю Інге Ґрессле заявила, що Україна ще не виконала умови для надання їй чергових коштів із боку ЄС. Вона допустила можливість припинення виплати макрофінансової допомоги Україні у разі непроведення реформ.