Чи буде вакцинація від COVID-19 в Україні обов`язковою?

Вакцинація проти коронавірусу в Україні добровільна, обов’язковою її робити не планують. Водночас фахівці тільки закликають українців до щеплень, бо чим більше громадян імунізуються, тим меншою буде необхідність у карантині. На цьому наголосив глава уряду Денис Шмигаль, виступаючи на пресконференції у вівторок, 14 вересня. Захід транслювався на каналі Кабміну в YouTube 

“Якщо всі підійдуть до цього процесу відповідально, якщо всі вакцинуються – локдаун не потрібен. Адже він вплине на економіку, а ми ось тільки набрали хороший темп зростання і не хочемо його втратити”, – пояснив прем’єр-міністр.

Він додав, що урядовці не планують вводити обов’язкову вакцинацію, бо це в Україні заборонено. Натомість разом із медиками будуть мотивувати українців, щоб вони імунізувалися. З його слів, особливо це стосується педагогів.

“Ми не можемо ввести обов’язкову вакцинацію для кожної людини, але можемо зобов’язати вакцинуватися колектив навчального закладу“, – додав Шмигаль.

На цій пресконференції прем’єр наголосив, що з наступного року в Україні можуть розпочати ревакцинацію проти коронавірусу.

Глава уряду зазначив, що сьогодні Україна має в залишку 10 мільйонів доз різних вакцин проти COVID-19. За його словами, вакцинація у країні своїх темпів не втрачає, це добровільний процес.

“Ми зробили близько 11 млн щеплень, близько 4,8 млн осіб вакциновані двома дозами, а це трохи більше 25% дорослого населення”, – нагадав Шмигаль.

Він додав, що до кінця 2021 року потрібно імунізувати проти коронавірусу загалом 24-24 млн жителів країни. А з наступного року можна думати про ревакцинацію.

“Це можливо, всі країни до цього готуються. А ось суміщення вакцинації і ревакцинації дуже небажане”, – пояснив глава КМУ.

Нагадаємо: 

На пресконференцї глава уряду розповів, чи вимагатимуть в українців надання паспортів вакцинації під час поїздок у громадському транспорті.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram