Чорну скриньку зі збитого літака МАУ Іран відправив до Франції

Іран відправив до Франції бортовий самописець з збитого 8 січня цього року українського пасажирського лайнера. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на державні ЗМІ Ірану

 За словами військового прокурора Тегерана Голама Аббаса Торкі, відправлена чорна скринька “серйозно пошкоджена” тому для її розшифрування потрібне складне технічне обладнання.

Іранські експерти не змогли отримати необхідне спецобладнання для розшифровки записів через діючі американські санкції.

Раніше:

Заступник міністра закордонних справ Ірану з міжнародних та правових питань Мохсен Бахарванд заявив, що Іран і Франція погодили дату по розшифруванню чорних скриньок літака МАУ, збитого в січні поблизу Тегерана.

“Іранська організація з питань цивільної авіації (CAO) провела необхідну переписку з французьким бюро з розслідування і аналізу авіаційних подій, і угода майже завершена”, – сказав Бахарванд в неділю.

“Якщо все піде так, і ніяких несподіваних подій не трапиться, “чорну скриньку” буде доставлено до Франції авіаційною командою з нашої країни, і робота зі зчитування та вилучення інформації розпочнеться 20 липня 2020 року”, – сказав він.

“Команда експертів і технічних фахівців з Ірану буде керувати розслідувальною роботою, а зчитування інформації буде здійснюватися під керівництвом і контролем іранської команди. Звичайно, інші країни, так чи інакше пов’язані з цією трагічною подією, можуть направити свого представника до Франції в якості спостерігача”, – додав іранський чиновник.

Український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS 752 Тегеран – Київ, був збитий в ніч на 8 січня 2020 незабаром після зльоту. На борту знаходилися 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули. Іран заявляє, що трагедія сталася через людську помилку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *