Через витоки інформації НАБУ не може розслідувати справи щодо оточення президента, – нардеп

Національне антикорупційне бюро України, яке проводить розслідування і повинне повністю дотримуватися таємниці слідства, передає усі матеріали в СБУ, яка безпосередньо підпорядкована Президенту України. А через те, що голова Служби безпеки України призначається ним же, то витік інформації не дає можливість НАБУ здійснювати слідство саме по відношенню до його оточення.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав народний депутат Юрій Чижмарь.

«Що стосується можливостей НАБУ, то треба зазначити, що це молодий орган, який досі не є повністю укомплектований. І треба усвідомлювати, що дуже важко одразу сісти за кермо такого серйозного органу, який має боротися не із сільськими головами, а з корупцією навколо Президента, Верховної Ради, уряду. Тому дуже важко одразу втриматись», – розповів Чижмарь.

Тим більше, вже цілий рік триває дискусія у Верховній Раді, коли Ситник просить депутатів надати можливість його бюро робити телефонне прослуховування у кримінальних справах, які вони розслідують.

«На сьогоднішній день, для того, щоб отримати можливість прослуховування, НАБУ після отримання рішення суду повинне передавати його на виконання Службі безпеки України. Тобто практично одне відомство, яке проводить розслідування і повинне повністю дотримуватися таємниці слідства, передає всі матеріали в СБУ, яка безпосередньо підпорядкована сьогодні Президенту України», – прокоментував Чижмарь.

І додав: «Голова СБУ призначається Гарантом, то витік інформації настільки явний, що не дає можливість нашому антикорупційному органу здійснювати слідство саме по відношенню до його оточення. Тому у більшості ми бачимо викриття щодо депутатів Верховної Ради, чиновників і т.д. Я за те, щоб цей орган отримав право на прослуховування, тоді він буде мати дійсно можливість проводити усі слідчі дії».

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *