Через неможливість потрапити в Україну водії заблокували КПП на кордоні з Угорщиною

Водії мікроавтобусів зранку у неділю заблокували пункт пропуску “Тиса” на кордоні з Угорщиною через неможливість потрапити в Україну. Про це повідомляють співрозмовники “Європейської правди”, зазначаючи, що конфлікт накалявся протягом кількох днів.

Рух через пункт пропуску в обидва напрямки був заблокований у неділю о 9.30 ранку, уточнює закарпатське видання Mukachevo.net. Після цього на КПП “Тиса” прибули резервні сили прикордонної служби.

За даними місцевих ЗМІ, зараз на кордоні перебувають до 50 неоформлених мікроавтобусів.

Раніше голова Закарпатської ОДА Олексій Петров доручив силовим органам Закарпаття створити групи мобільного реагування для перевірки посилок громадян.

“Водії мікроавтобусів, які наразі перебувають на митному посту, окрім особистих речей громадян, переміщують посилки на замовлення. Деякі з них відмовляються письмово декларувати переміщувані товари та подавати документи до митного контролю. Складено кілька карток відмов. Це унеможливлює перетин кордону на законних підставах”, – повідомили вчора митники.

Саме це і стало перепоною на кордоні.

У суботу повідомлялося, що на кордоні утворилася черга з понад 300 мікроавтобусів – люди понад 30 годин не могли потрапити в Україну.

У другій половині дня 30 травня Держмитслужба України заявила, що станом на 15.00 в зоні митного контролю пункту пропуску “Чоп-Захонь” митного поста “Тиса” було понад 25 мікроавтобусів.

При цьому митники наголосили, що водії мікроавтобусів, які перебували на митному посту, крім особистих речей громадян, переміщували посилки на замовлення. Деякі з них відмовлялися письмово декларувати переміщувані товари та подавати документи для митного контролю.

31 травня  відновили пропускні операції через контрольний пункт пропуску “Тиса” на кордоні з Угорщиною. На місце виїхав голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко. Про це в коментарі РБК-Україна повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

За його словами, невдоволення людей, які заблокували в’їзд і виїзд в пункт пропуску, було пов’язано з оформленням окремих транспортних засобів, які перевозять в Україну товари та вантажі.

“В даний час ситуація, коли блокувалися під’їзди до пунктів пропуску, через що фактично було призупинено будь-які оформлення як на в’їзд, так і на виїзд, локалізована. Пропускні операції в пункті пропуску поновилися”, – сказав Демченко.

Також в ДПСУ повідомили, що учасники протесту намагалися провокувати прикордонників. Для недопущення провокацій на місце були відправлені додаткові сили прикордонної служби.

“Люди були вкрай незадоволені, намагалися  провокувати прикордонників в плані фізичного впливу на військовослужбовців. На даний момент ситуація стабілізувалася. Щоб провокацій не відбулося, на місце були підтягнуті додаткові сили ДПСУ. На місце з Києва вибув голова ДПСУ, щоб розібратися в ситуації і щоб не допустити будь-яких провокацій “, – повідомив Демченко.

В результаті інциденту порушень перетину держкордону не відбулося. На місці досі перебувають люди, які очікують оформлення транспортних засобів.

Нагадаємо, увечері 30 травня прикордонники повідомили, що водії транспортних засобів, які зараз знаходяться на КПП, займаються перевезенням посилок на замовлення без відповідних дозволів. У зв’язку з цим їм було відмовлено у пропуску на територію України.

Сьогодні вранці водії цих транспортних засобів заблокували роботу КПП “Тиса” в Закарпатській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *