Чехія відкрила свій кордон для українських працівників, але є умови

Чеські фермери б’ють на сполох — без українських працівників чимало врожаю може пропасти. Про це повідомляє ТСН.uа.  Попри карантин Чехія відкрила свій кордон для українських працівників, відновила видачу їм тимчасових робочих віз й сподівається, що сезонні робітники приїдуть до країни автошляхами. Але після перетину кордону робітники повинні пройти двотижневий карантин, або показати довідку про негативний тест на коронавірус. Багато чеських роботодавців готові сплатити вартість тестів, аби повернути українських робітників.

Чеські фермери стверджують, що якщо українці не повернуться — це буде катастрофа для них й вони просто не зберуть врожай. Багато хто з господарів збанкрутує.

Українських робітників, які були в країні під час оголошення карантину, фермери просили залишитися та дочекатися збору першого врожаю у квітні. Саме такі господарі не постраждали через відсутність робочої сили. Щороку на сезонні роботи до Чехії приїжджають близько 20 тисяч заробітчан й більша частина з них українці.

Нагадаємо, поляки спростили в’їзд для українців, які їдуть працювати на сільгосп підприємства.

Крім того, естонські фермери вимагають пустити до країни українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *