Безробіття в Україні стрімко зростає: йдеться лише про офіційну статистику

Офіційний рівень безробіття продовжує зростати. У Києві він збільшився в 3,5 рази, у багатьох регіонах більш ніж удвічі.

Станом на 20 травня кількість офіційно зареєстрованих безробітних в Україні перевищила півмільйона людей, що на 64% або на 196 тисяч більше, ніж роком раніше. Про це повідомляє прес-служба Держцентру зайнятості.

Найбільше безробіття зросло в Хмельницькій, Запорізькій, Полтавській, Київській, Львівській, Закарпатській областях (в 2,1 — 2,3 рази) і в Києві (в 3,5 рази).

За період карантину в базі даних служби зайнятості налічувалося 112 тисяч вакансій, що на 55% менше, ніж за відповідний період минулого року. Станом на 20 травня кількість вакансій становила 51 тисячу (на 40% менше).

При цьому середній розмір зарплати у вакансіях становив 7 тисяч гривень. Кількість претендентів на одне робоче місце в різних регіонах широко варіюється. Так, станом на 1 травня 2020 року кількість претендентів у Чернігівській області становила 28 осіб на одне робоче місце, а в Києві — 2 людини.

Стверджується, що за час карантину працевлаштовано 104 тисячі осіб (з них — 70 тис. безробітних). Це на 49% менше, ніж роком раніше. Більшість українців були працевлаштовані за направленням служби зайнятості в сільському господарстві (68%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *