Будувати індустріальний бізнес-парк в Славутичі за гроші Євросоюзу буде компанія, що фігурує в кримінальному провадженні
У Славутичі Київської області починають будівельні роботи по створенню Інноваційного індустріального бізнес-парку. Велика частина бюджету – це кошти Євросоюзу. Тендер виконкому Славутицької міської ради “розіграли” три компанії: ТОВ “Діор”, “ПКФ Промкомплект” і ТОВ “Буденергомонтаж”, які раніше входили в одну корпорацію. Переможець – ТОВ “Буденергомонтаж” – фігурант кримінального провадження. Поліція підозрює, що цей підрядник в змові з чиновником Чернігівської міськради заволоділи бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Про це повідомляє KV
Згідно з угодою, підрядник повинен реконструювати під бізнес-парк частину будівлі виробничого корпусу дорожньо-експлуатаційної дільниці – приміщення № 28 і 29. Зокрема, йому необхідно буде провести демонтажні роботи від фундаменту до даху, викласти стіни з цегли, встановити перекриття і перегородки, облаштувати дах, обробити фасад керамогранитом. Договір передбачає внутрішні роботи, а також електротехнічні, сантехнічні, облаштування системи вентиляції, опалення. Крім того, підрядник повинен буде встановити залізобетонну огорожу з воротами і впорядкувати територію біля реконструйованої будівлі (укладання асфальту і тротуарної плитки).
Всі роботи повинні бути виконані до 31 грудня 2019 року, гарантія повинна скласти не менше 10 років з дня здачі об’єкта в експлуатацію.
Конкуренцію переможцю на торгах склали ТОВ “Діор” (ТОВ “Діоро”) і ТОВ “ВКФ Промкомплект”. Їх пропозиції виявилися дорожчими, ніж у ТОВ “Стройенергомонтаж”.
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, компанія ТОВ “Буденергомонтаж” була створена 17 років тому, зареєстрована в Славутичі. Засновники та бенефіціари підприємства – Дмитро Галенко (директор) і Катерина Івасенко. До 2018 року серед бенефіціарів значилися Віктор Рябченко та Валерій Корягін. Корягін був директором нині ліквідованої Будівельно монтажної і автотранспортної корпорації “Славутич”. Примітно, що серед засновників цієї корпорації значилися ТОВ “Діор”, “ПКФ Промкомплект” і ТОВ “Буденергомонтаж” – гравці на нинішніх торгах.
ТОВ “Буденергомонтаж” є фігурантом кримінальної провадження. Так, 13 березня 2019 року Новозаводський районний суд Чернігова виніс ухвалу №751 / 500/19, згідно з якою задовольнив клопотання слідчих Нацполіціі про проведення судової будівельно-технічної експертизи у кримінальному провадженні (ЕРДР № 12019270000000011 від 10 січня 2019 року). Правоохоронці підозрюють, що начальник управління капітального будівництва Чернігівської міськради, діючи за попередньою змовою з посадовими особами підрядних організацій, заволодів бюджетними коштами в особливо великих розмірах, завищуючи обсяги виконаних робіт і використовуючи не відповідні матеріали. У переліку підприємств, з якими нібито домовлявся чернігівський чиновник, присутній і ТОВ “Буденергомонтаж”.
За даними Zaкупівлі, з 2008 року ТОВ “Буденергомонтаж” уклало 62 договори на суму понад 142 млн гривень. Серед топ-замовників компанії – ДСП “Чорнобильська АЕС”, Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації (КОДА), управління капбудівництва Чернігівської міськради та виконком Славутицької міської ради.
Відзначимо, що виконком Славутицької міської ради та Європейський Союз в особі Єврокомісії 20 грудня 2017 року уклали грантовий контракт на виконання проекту “План місцевого економічного розвитку Славутич”, який реалізується в рамках ініціативи Євросоюзу “Мери за економічне зростання”. Документ зокрема передбачає створення Інноваційного індустріального бізнес-парку в Славутичі. Передбачається, що новий бізнес-парк надасть нові додаткові інфраструктурні та інституційні можливості для підприємців і позитивно вплине на економічне зростання тергромад Славутича Київської області, Любецького та Михайло-Коцюбинської об’єднаних громад Чернігівської області. З концепцією створення бізнес-парку можна ознайомитися за посиланням (ссылке.).
Нагадаємо, в Київській області вже існує індустріальний парк “Фастіндастрі”, який розташований в Фастові. Він був створений в 2016 році, в 2017 році його внесли до Реєстру індустріальних парків України. Створювали парк з ініціативи міськради метою залучення інвестицій в економіку міста та створення нових робочих місць.