“Червона карантинна зона”: люди скаржаться на втрату роботи, а мери – на політичний тиск

У Львівській області підприємці під міськрадою вимагали, аби ринки, магазини та ресторани не закривали. 

Офіційні дані говорять – за останні 7 днів є динаміка росту захворювань на коронавірус. А лікарні, що приймають інфікованих, заповнені більш ніж на 50%. Але як жити людям, що живуть з торгівлі чи перевезень, чиновники не пояснюють.

Як українці сприймають повернення обмежень – йшлося в сюжеті ТСН

Відсьогодні кілька регіонів країни опинилися в “червоній” карантинній зоні. Там не працюватимуть торговельно-розважальні центри, заклади громадського харчування, спортклуби, на вокзалах не зупинятимуться потяги та автобуси міжміського сполучення. 

У “червоній зоні”- Самбір, Львівської області, Біляївка, на Одещині, місто Дубно та кілька районів Рівненщини, і один район на Буковині. А столиця відсьогодні – “жовта”.

Дотримування обмежень мають контролювати спеціальні мобільні групи – Держспоживслужби, лабораторний центр, поліція. Крім цього, будуть проводити обстеження інспекційними групами, створеними центральними органами центральної влади

Однак наразі ці мобільні групи ще створюються. Тож коли приступлять до грунтовних перевірок, достеменно ще не кажуть.

Рівненська область
Загалом водії автобусів обурені скасуванням рейсів. Певні, що це розв’яже руки нелегальним перевізникам, а їх самих зажене у чималі збитки. Тому дехто каже, що їздитиме навіть попри заборони чиновників.

“Ми три з половиною місяці просиділи вдома без грошей. Податки ми сплачували. А доходу в нас ніякого немає”, – зізнався один з водіїв.

Через закриття автостанції без покупців лишилися і крамнички поруч. Розповідають, що люди не ходять, а продавці працюють на виручку. Порожньо і у дубенських кафе. Навіть на літніх майданчиках відсьогодні не обслуговують.

Львівська область 

Самбір – єдине місто на Львівщині, яке внесли до червоної зони епіднебезпеки. Найбільше це збентежило місцевих підприємців. Вони зібралися під міською радою і вимагали, аби ринки, магазини та ресторани не закривали.

Працюють майже всі крамниці, а не лише продуктові. У кав’ярнях та ресторанах працівники на роботу вийшли, але клієнтів, запевняють, не приймають. Пасажири автобусів скаржаться, що їх не буде кому возити, адже, за правилами червоної зони, транспорт тут має працювати лише на висадку пасажирів.

Мер Самбора вважає суворі обмеження – політичним тиском особисто на нього. “Політичні опоненти використовують цю ситуацію, шоб набрати дешеві дивіденди, звинувачувати, що міський голова винен у розповсюджені вірусу”, – каже мер Юрій Гамар.

Однак зрештою депутати міськради ухвалили рішення – суворого карантину не буде, а рішення внести Самбір до червоної зони – недоречне.

Київ
На час, поки столиця буде в “жовтій” зоні, вводяться додаткові обмеження. Відсьогодні в громадському транспорті можна перевозити пасажирів не більше кількості місць для сидіння. Водій одного з автобусів розповів, що “тут і не треба заборони на кількість перевезення людей, бо їх просто немає”.

Ще одна вимога жовтої зони – усі громадяни повинні мати при собі документи, які засвідчують особу, але деякі місцеві мешканці зізнаються, що не носять з собою документів.

“Ввели вже, так? (нові обмеження – ред.). Відсьогодні, доведеться носити, добре що я вас зустріла”, – каже одна з перехожих.